ابلاغ بخشنامه به وزارت ارتباطات برای تخصیص ارز به فعالان فاوا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیسیون ICT اتاق بازرگانی، جلسه بررسی مشکلات پیرامون تخصیص ارز به فعالان حوزه فناوری اطلاعات با حضور نمایندگانی از وزارت ارتباطات، وزارت فرهنگ و  سازمان توسعه تجارت برگزار شد.

در این جلسه، عبدالرضا بهادری فرد معاون توسعه صنعت و اعتبار بخشی IT سازمان فناوری اطلاعات در مورد گلایه‌های بخش خصوصی از نرخ ارز و عدم تخصیص اعتبارات ابراز داشت: در خصوص ترخیص ارز، بخش‌نامه‌ای به وزارت ارتباطات آمده که با کسب تکلیف از وزارتخانه و با مذاکرات با بانک مرکزی، قرار شد وزارت ارتباطات در این خصوص اقدام کند.

وی گفت: اما تخصص لازم برای تشخیص این که چه میزان ارز برای یک فعال حوزه نرم‌افزار مورد نیاز است وجود ندارد.

همچنین در این جلسه محمدرضا طلایی رئیس کمیسیون فاوا اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای فعالان صنعت فاوا به دلیل گرانی ارز ابراز داشت: به نظر می‌رسد افزایش نرخ ارز در کشور و مشکلات به وجود آمده برای تولید، باعث شده تولیدات فاوا کشورهای منطقه نسبت به ما افزایش مضاعفی پیدا کند. از سوی دیگر باتوجه به نامناسب بودن نرخ ارز در حال حاضر صادر کننده حوزه فاوا نمی‌داند باید ارز را با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان محاسبه کند یا با نرخ‌های بالای ۸هزار تومان که در بازار موجود است.

وی با بیان اینکه باتوجه به افزایش هزینه‌های داخلی برای صادرکنندگان امکان تولید با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی عملا وجود ندارد، افزود: در حوزه‌های نمایشگاهی نیز چه در بخش ارزی و چه در بخش ریالی، مشکلاتی به وجود آمده است و متاسفانه وزارت ارتباطات نیز به مشکلات به وجود آمده برای فعالان فاوا که پیرامون ارز به وجود آمده تاکنون وارد نشده است.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …