اتاق بازرگانی حذف قوانین مخل کسب‌وکار را دنبال می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم بنامولایی پیش از ظهر سه شنبه در هجدهمین نشست تخصصی بسته بندی و تجاری سازی محصولات صنایع دستی که در اتاق بازرگانی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از وظایف اتاق جمع کردن نقطه نظرات فعالان اقتصادی، سلایق و علایق در زمینه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه بحث ساماندهی صادرات و همچنین پرداختن به مسائل و مشکلات داخلی در رابطه با فعالیت‌های صنایع دستی و هنری از سوی اتاق بازرگانی مدنظر قرار داده می‌شود، گفت: تشکیل جلسات انجمن صنایع دستی از سوی اتاق در میراث فرهنگی استان ضروری است زیرا تشکیل انجمن‌های تخصصی و اقتصادی با توجه به قانون بهبود و فضای کسب و کار برای اتاق بازرگانی اهمیت بالایی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز عنوان کرد: حوزه صنایع دستی، به جز گردش مالی و مباحث اقتصادی بحث اشتغال‌زایی را نیز برای استان البرز به همراه خواهد داشت.

بنامولایی در خصوص اهمیت بسته بندی محصولات صنایع دستی نیز گفت: نوع بسته بندی در جذب مشتریان و متمایل کردن آنها برای خرید تأثیرگذار است، اما اکنون با توجه به بحث گران شدن دلار و تغییرات نرخ ارز بسته بندی نیز گران شده است، در این زمینه باید کاری کنیم که هزینه‌های بسته بندی برای فعالان حوزه صنایع دستی صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید با مسئولان دولت نیز مذاکراتی داشته باشیم تا مواردی از جمله سوبسید را در بحث بسته بندی برای حوزه صنایع دستی منظور کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی خانه همه است، گفت: امیدواریم هنرمندان صنایع دستی البرز نیز در این حوزه ورود کرده و کارت عضویت اتاق را دریافت کنند زیرا در مجلس یک قانونی تصویب شده که طبق آن هر فعال اقتصادی قبل از انجام هرگونه فعالیت اقتصادی باید کارت عضویت اتاق بازرگانی را داشته باشد.

بنامولایی با اشاره به اینکه از عوامل مهم برای رونق و توسعه اقتصادی استان، کم کردن مراکز تعدد تصمیم‌گیری است، اظهار امیدواری کرد که این مهم پیگیری شود و افزود: در این میان اتاق بازرگانی نیز می‌خواهد قوانین مخل کسب و کار را بردارد و به همین دلیل کمک به حوزه‌های مختلف از جمله حوزه صنایع دستی را مدنظر است.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …