اجرای طرح بازآفرینی شهری «اربینت» در محله قدیمی «پشت بازار»

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خاکی شامگاه دوشنبه در کارگاه آموزشی پروژه بین المللی «اربینت» در سخنانی با اشاره به اینکه طرح بازآفرینی شهری بزرگترین برنامه تحقیقات اتحادیه اروپا است که از سال ۲۰۱۴ در راستای به کارگیری ایده‌های ناب و فناوری محور ارائه شده است، اظهار داشت: یکی از پروژه‌هایی که در این رابطه تعریف شده پروژه «اربینت» است.  

وی با بیان اینکه این پروژه یکی از طرح های بازآفرینی شهری طبیعت محور است، عنوان کرد: در قالب این پروژه محله های قدیمی و بافت های فرسوده شهرها انتخاب می شوند و با مشارکت شهروندان و مردم همان منطقه به محله های بهتر و توسعه یافته تر متصل می شوند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی لرستان، بیان داشت: این پروژه در چند کشور اروپایی از سال ۲۰۱۸ شروع شده و مدیریت آن را موسسه اربینت بر عهده دارد، همچنین این پروژه در چند کشور غیر اروپایی از جمله ایران شروع به فعالیت کرده است و از سال ۹۶ با همکاری اتاق بازرگانی ایران روابط خود را با اتحادیه اروپا شروع کردیم و شهر خرم آباد را با همکاری وزارت راه و شهرسازی به عنوان پایلوت این پروژه معرفی کردیم.

خاکی، افزود: خوشبختانه در اسفندماه سال ۹۶، شهر خرم آباد به عنوان شهر پایلوت و نمونه اجرای پروژه اربینت و بازآفرینی شهری انتخاب شد و پس از آن با برگزاری جلسات مختلف محورهای مختلف عملیاتی شدن آن تدوین شد و در نهایت محله «پشت بازار» برای اجرای این پروژه نهایی شد و فاز اجرایی آن عملا از سال ۹۷ شروع شد.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه، یک پروژه بین المللی است و می طلبد که همه دستگاهها در اجرای آن همکاری داشته باشند، عنوان کرد: موفقیت در این پروژه زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی را در لرستان به طور قطع فراهم می کند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …