احداث پتروشیمی ۱۰۰۰ میلیاردی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اسلام آبادغرب

ایسنا/کرمانشاه به گفته رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، واحد پتروشیمی هزار میلیارد تومانی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تا سال ۱۴۰۲ در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب به بهره‌برداری خواهد رسید.

جهانبخش شکری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه قرار است با سرمایه‌گذاری بخش دولتی چهارمین پتروشیمی مادر استان کرمانشاه در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب ظرف حدود دو سال آینده راه‌اندازی شود، افزود: از خوراک تولیدی این پتروشیمی می‌توان صنایع پایین دستی فراوانی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: اولین واحد از این صنایع پایین دستی پتروشیمی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از حدود دو، سه ماه قبل کار خود را در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب آغاز کرده و اکنون در حال انجام است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری این واحد را هزار میلیارد تومان اعلام کرد که توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

به گفته شکری، به احتمال زیاد ساخت این پروژه نزدیک به دو سال زمان نیاز دارد و احتمالا سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسد.

وی اشتغالزایی این پتروشیمی را هم نزدیک به ۳۵۰ نفر دانست و خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید این واحد بیش از ۷۳ هزار تن فرمالدهید، پرفرمالدهید و هگزامین در سال است که از متانول تولیدی پتروشیمی چهارم برای خوراک آن استفاده خواهد شد.

منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب می‌تواند منطقه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی باشد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با استفاده از پتروشیمی چهارمی که در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب احداث می شود می‌توان صنایع پایین دستی متعددی ایجاد کرد، یادآور شد: صنایع پتروشیمی متعددی را در این زمینه تعریف کرده ایم.

وی تاکید کرد: این منطقه می‌تواند فرصت مناسبی برای حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد انواع صنایع پایین دستی پتروشیمی باشد و حتی به منطقه تخصصی این صنایع تبدیل شود.

شکری دسترسی مناسب به بازار عراق را از جمله مزیت‌های این منطقه دانست که صادرات محصولات تولیدی پتروشیمی را تسهیل خواهد کرد.

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید