اراده کافی برای توسعه صادرات استان وجود ندارد/ایجاد صنایع تبدیلی

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کیانی پور پیش از ظهر دوشنبه در نشست کارگروه اقتصادی افزود: سالهای زیادی مباحثی پیرامون ظرفیت ها و توسعه صادرات به ویژه در بخش کشاورزی استان مطرح شد، اما به دلیل عدم ظرفیت سازی پتانسیل محور و ایجاد زیرساخت ها، این مهم تاکنون عملیاتی نشده است.

کیانی پور ابراز داشت: در صورتی می توان به توسعه صادرات دست یافت که صنایع پایین دست و زنجیره تولید اصولی و کارآمدی ایجاد کرد.

وی افزود: ظرفیت های مختلفی در این حوزه وجود دارد و اتاق بازرگانی از تمامی توان خود برای تحقق این بخش با تعامل دستگاه های متولی استفاده خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: باید تشکل های صادراتی ایجاد و مورد حمایت قرار بگیرند و باید دید ما و بخش دولتی چه میزان به تحقق ظرفیت های حمایتی توسعه صادرات کمک کرده ایم.

کیانی پور اظهار داشت: اگر مصمم به تغییر و تحول در حوزه صادرات محصولات استانیم، دولت باید از طریق منابع ارزان قیمت کمک کند و بانک ها نیز تعامل بهتری با جامعه هدف داشته باشند.

کیانی پور خاطرنشان کرد: تولید کنندگان استان با موانع و چالش هایی در حوزه بانکی روبه رو هستند که این موضوع حمایت بهتر و توجه به رفع مشکلات را طلب می کند.  

وی افزود: باید اراده ای پای کار باشد و تشکل ها در بخش های مختلف کشاورزی فعال شود.

کیانی پور گفت: باید حمایت و توسعه ظرفیت های تولید کنندگان استان و بهبود وضعیت صادراتی به شکل عملی اجرایی شود.

حتما ببینید

۱۰۰۰ تن ذخیره استراتژیک شکر در کرمان وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، مجید بیگلری صبح شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان …