ارتقای رتبه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان مرکزی در ۲سال اخیر

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر توسطی روز پنج شنبه در حاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیاتی اختلاف بین مودیان و سازمان امور مالیاتی به وجود آورده است.

وی ادامه داد: در ماده ۲۵۱ سقف تعیین شده برای نماینده وزیر در استان و هیات حل اختلاف این ماده ۵۰۰ میلیون تومان بود که امروزه بسیاری از مودیان مالیاتی استان بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در بخش حقوقی و ۵۰ میلیون در بخش حقیقی را رد می کنند که قابلیت رسیدگی در استان را نداشت و سقف اشخاص حقیقی را سه میلیارد تومان  و اشخاص حقوقی را یک میلیارد تومان پیشنهاد کردیم که برای تصویب نهایی باید به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: در حوزه ماده ۱۳۲ قرار شد برای شهرک های صنعتی مصوبه‌ای تدوین شود تا در حوزه طرح توسعه، نوسازی و بازسازی مشمول معافیت مالیاتی شوند.

توسطی افزود: در خصوص معافیت مالیاتی خدمات عمران نوسازی و بازسازی شهرک های صنعتی نیز مقرر شد، اصلاح اساسنامه صورت پذیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی گفت: عملکرد شش ماهه این شورا نشان از برگزاری جلسات منظم دارد و طی دو سال گذشته از رده ۲۳ به رده ۵ شورای گفت و گوی کشور ارتقا پیدا کرد.

حتما ببینید

پیشگیری از جرم در حوزه اقتصاد در اولویت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …