از هفته آینده ماشین آلات بخش تولید با سپرده چکی ترخیص می‌شود

خبرخوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان؛

وزیر اقتصاد گفت: واردکنندگان ماشین آلات بخش تولید به صورت علی‌الحساب مکلف بودند ضمانت بانکی در اختیار گمرک بگذارند که برای تسهیل از هفته آینده قرار شد این افراد با سپرده چکی محموله خود را ترخیص کنند.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۱۹۷

زمان انتشار:
۳ شهریور ۱۴۰۲ – ۲۲:۲۰ بعد از ظهر

۳۵۹ بازدید

به ‌گزارش پایگاه خبری اخبار گمرکی-اقتصادی و به نقل از تسنیم؛ سید احسان خاندوزی عصر امروز در حاشیه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان مرکزی به عنوان استان تراز تولید صنعتی کشور یکی از قطب‌های پیشرفت و یکی از بهترین فضاهای سرمایه گذاری بر اساس شاخص‌های رسمی کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه این استان از استان‌های پیشرو در حوزه اشتغال است اما برخی شرکت‌ها با موانعی در تامین مالی از شبکه بانکی و  بازار سرمایه مواجه هستند،افزود: در این راستا امروز با حضور مدیرعامل بانک ملی دستورات لازم صادر شد.
وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: حمل یکسره کالا یعنی نیاز به تخلیه بار در انبار نبوده و تشریفات گمرکی روی وسیله حمل صورت می‌گیرد در این راستا از ابتدای مهرماه امسال حمل یکسره‌ای که فعالان اقتصادی از گمرکات کشور انجام می‌دهند دیگر نیازمند به پرداخت شرکت انبارهای عمومی نخواهد بود و  این مهم از مطالبه به حق تولیدکنندگان و تجار کشور بود که محقق شد.
خاندوزی بیان کرد: با توجه به سهمی که ارزش افزوده پرداختی در گمرکات کشور دارد و واردکنندگان ماشین آلات بخش تولید به صورت علی‌الحساب مکلف شده بودند ضمانت بانکی در اختیار گمرک بگذارند که برای تسهیل این مهم از هفته آینده قرار شد این افراد با سپرده چکی محموله خود را ترخیص کنند.
وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی استان واردکننده مواد و ماشین آلات تولیدی است و جز استان‌های تولید کننده و صادر کننده محصولات صنعتی محسوب می‌شود به شمار می‌رود و امید است این مهم گشایشی برای فعالان تولیدی باشد.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

کسب رتبه اول کارنه تیر در دنیا توسط گمرک ایران

دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (IRU) اعلام کرد امبرتو دپرتو …