استانداردسازی تولیدی میگوی پرورشی در استان بوشهر مدیریت شود

گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر پنج‌شنبه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: استانداردسازی تولید پرورش میگو در استان بوشهر تدوین شود.

وی تصریح کرد: استانداردسازی تولید میگوی پرورشی باهدف جلوگیری از آسیب‌پذیری تولیدات واحدهای پرورش میگوست و پرورش‌دهندگان میگو مطمئن باشند این اقدام برای کمک به آن‌هاست.

گراوند اظهار داشت: اتاق بازرگانی، صنایع و معادن باید به‌صورت جدی در مورد استانداردسازی و رعایت چارچوب‌های واحدهای تولید میگوی پرورشی ورود کند.

وی با تأکید بر تدوین استانداردسازی تولید میگوی پرورشی گفت: استانداردسازی تولید میگوی پرورشی کمک شایانی برای جلوگیری از بروز بیماری لکه سفید می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بخش خصوصی پیش‌قراول حل مشکلات صنعت پرورش میگو باشد گفت: در موضوع استانداردسازی تولید میگوی پرورشی به دنبال مزاحمت و ایجاد سازوکار اضافی برای پرورش‌دهندگان میگو نیستیم، اما با توجه به ظرفیت بالای بخش شیلات و آبزیان برای اشتغال استان، درصدد هستیم مشکلات این بخش حل شود.

وی با بیان اینکه اداره کل دامپزشکی استان موضوع استانداردسازی تولیدی میگوی پرورشی را مدیریت کند، افزود: ما به‌عنوان بخش دولتی به دنبال گره‌گشایی از کار پرورش‌دهندگان میگو هستیم.

استاندار بوشهر بیان کرد: تلاش و همکاری بخش دولتی تسهیل گری و رفع مانع برای بخش خصوصی است و در موضوع استانداردسازی تولید میگوی پرورشی هم همین رویکرد را دنبال خواهیم کرد.

گراوند تدوین چارچوب دقیق برای تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و افزود: تدوین چارچوب دقیق برای تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله دامپزشکی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه چارچوب دقیق و مشخص برای تولید میگوی پرورشی مشخص شود، گفت: توسعه بخش شیلات و آبزیان در استان بوشهر در یک اتاق فکر با حضور کارشناسان و متخصصان امر بررسی شود.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: بیماری لکه سفید به‌عنوان یک ویروس خطرناک برای میگوی پرورشی است و مشکلات عمده‌ای هم برای پرورش‌دهندگان میگو ایجاد می‌کند، لذا موضوع استانداردسازی تولید میگوی پرورشی کمک شایانی هم برای جلوگیری از بروز بیماری لکه سفید خواهد بود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …