استاندار یزد در نشست مشترک با کمیسیون بانوان خانه صنعت، معدن و تجارت یزد عنوان کرد:

حضور موفق بانوان در عرصه صنعت و تولید، نشان از توانمندی بالای بانوان استان دارد/ تشکیل کارگروه ویژه بررسی مسائل بانوان کارآفرین استان/ برخورد با ایجاد کنندگان چالش برای فعالیت بانوان کارآفرین استاندار یزد از تشکیل کارگروه ویژه بررسی مسائل بانوان کارآفرین استان با محوریت کمیسیون بانوان خانه صمت خبرداد و تصریح کرد: تشکیل این […]

حضور موفق بانوان در عرصه صنعت و تولید، نشان از توانمندی بالای بانوان استان دارد/ تشکیل کارگروه ویژه بررسی مسائل بانوان کارآفرین استان/ برخورد با ایجاد کنندگان چالش برای فعالیت بانوان کارآفرین

استاندار یزد از تشکیل کارگروه ویژه بررسی مسائل بانوان کارآفرین استان با محوریت کمیسیون بانوان خانه صمت خبرداد و تصریح کرد: تشکیل این کارگروه علاوه بر احصاء تمامی ظرفیت ها، فرصت ها، چالش ها و موانع فراروی حوزه کارآفرینی، امکان گشایش افق های جدید در این حوزه؛ در چارچوب ظرفیت ها و اختیارات موجود را، فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد، مهران فاطمی در جلسه هم اندیشی با هیئت مدیره و تعدادی از اعضای کمیسیون بانوان خانه صمت استان یزد که با حضور سیدعلی اکبر کلانتر رئیس این تشکل صنعتی و معدنی استان برگزار شد، تشکیل مجموعه رسمی و تشکیلاتی ویژه بانوان، توسط خانه صمت را اقدامی در خور تحسین دانست و گفت: حضور موفق بانوان در عرصه تولید، علی رغم وجود همه مسائل، مشکلات و چالش های این حوزه در کشور، نشان از توانمندی بالای بانوان استان داشته و شایسته تقدیر و تشکر است.


استاندار یزد در ادامه به تبیین عوامل موثر بر آمار بیکاری بانوان در استان یزد پرداخت و اظهار داشت: مهار و کنترل آمار بیکاری بانوان نیازمند طرح و برنامه های عملیاتی متناسب با بوم یزد و شرایط حاکم بر آن است که این مهم در دستور کار قرار دارد.
فاطمی با اشاره به تغییر ریل گذاری اقتصادی استان به سمت اقتصاد دانش بنیان و حوزه های های-تک، خاطرنشان کرد: این رویکرد ظرفیت بسیار خوبی را برای اشتغال بانوان تحصیل کرده فراهم خواهد کرد، که از این جهت برای ما ارزشمند است.
استاندار یزد در ادامه از تشکیل کارگروه ویژه بررسی مسائل بانوان کارآفرین استان با محوریت خانه صمت استان یزد و ذیل کمیسیون بانوان این خانه خبرداد و تصریح کرد: تشکیل این کارگروه علاوه بر احصاء تمامی ظرفیت ها، فرصت ها، چالش ها و موانع فراروی حوزه کارآفرینی، امکان گشایش افق های جدید در این حوزه؛ در چارچوب ظرفیت ها و اختیارات موجود را، فراهم می کند.
وی با تاکید بر ارائه مدل پیشنهادی تشکیل کارگروه مذکور و اعضای آن توسط کمیسیون بانوان خانه صمت، خاطرنشان کرد: این کارگروه می تواند در دو بخش، یکی به منظور ارائه، بررسی و حل موضوعات و مشکلات کلی این حوزه و دیگری برای طرح مشکلات مشاغل بانوان کارآفرین به صورت مصداقی و حل آن ها به صورت فی المجلس و با حضور دستگاه های مربوطه عمل نماید.
استاندار یزد با بیان اینکه برای جلسات این بخش و حل مشکلات موجود در آن به صورت ویژه وقت خواهم گذاشت، اضافه کرد: به هیچ عنوان ایجاد هرگونه چالش پیش روی فعالین حوزه تولید استان را نمی پذیریم و در صورت اطلاع از معطلی عمدی دستگاه های اجرایی در امور این بخش و به ویژه حوزه بانوان، با جدیت با مدیر دستگاه و کارشناس مربوطه برخورد خواهد شد.
فاطمی ادامه داد: دستگاه ها باید با بکارگیری تمامی ظرفیت های قانونی خود و تفسیر قوانین دو پهلو به نفع مردم و تولیدکننده، امور را پیش ببرند.
ایجاد زمینه نقش آفرینی و حضور موثر بانوان در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی استان، برنامه ریزی جهت شناسایی، معرفی و تجلیل از بانوان کارآفرین موفق استان، از دیگر موضوعات مورد تاکید استاندار یزد در این جلسه بود.
شایان ذکر است در ابتدای این نشست، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد هدف از تشکیل کمیسیون بانوان را استفاده از ظرفیت بزرگ بیش از نیمی از جمعیت استان از بانوان فهیم، تحصیل کرده و نخبه که بیش از ۱۳۵ واحد صنعتی در استان تاسیس کرده و مدیریت میک نند، همچنین تعداد زیاد دیگری از بانوان شاغل در فعالیت های مختلف تولیدی و بازرگانی استان دانست و از استاندار یزد که با وجود مشغله فراوان، با نگاه ویژه به کارآفرینان و صنعتگران در روز تعطیل ملاقات با کمیسیون بانوان خانه صمت را پذیرفتند تقدیر و تشکر نمود.
رئیس کمیسیون بانوان خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز با اشاره لزوم تلاش مضاعف بانوان صنعتگر در این عرصه باتوجه به شرایط حاکم بر جامعه اظهار داشت: در این کمیسیون بانوان متعددی از رسته های مختلف صنعتی حضور دارند که همگی برای رسیدن به اهداف خود در این حیطه چندین برابر آقایان تلاش کرده اند تا بتوانند توانمندی و اعتبار خود را به جامعه صنعتی و بازار نشان داده و فعالیت کنند.
نگار نواب پور تلاش و درخشش این بانوان صاحب تجربه را ستودنی دانست و گفت: کمیسیون بانوان خانه صمت نیز تلاش می کند تا با کمک مدیران خانه صمت و همراهی مسئولان استان نسبت به رفع مسائل و مشکلات بانوان صنعتگر به صورت ویژه اقدام کند و باری را از دوش این صنعتگران بردارد.
در این نشست همچنین دبیر و چند تن از اعضای هیئت مدیره کمیسیون بانوان خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد دیدگاه ها و پیشنهادات و راهکارهای اجرایی خود را در خصوص مشکلات بانوان صنعتگر و کارآفرین بیان و از بالاترین مقام اجرایی استان درخواست کردند تا نسبت به افزایش تعاملات کمیسیون با مدیریت ارشد استان و ارائه طرح های تشویقی ویژه بانوان صنعتگر یزدی تدابیر لازم را بکار گیرند؛ همچنین آمادگی کمیسیون را برای انتقال تجارب خود به بانوان کارآفرین و استخدام بانوان متخصص در واحدهای تولیدی تحت مدیریت خود اعلام نمودند که مورد استقبال استاندار یزد قرار گرفت.

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید