استان قزوین و اقلیم کردستان عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

اتاق قزوین، اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق، شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین، تفاهم‌نامه همکاری ۴ جانبه منعقد کردند.

این تفاهم‌نامه در راستای رشد و توسعه اقتصادی، تقویت سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد فعالان اقتصادی ایران و عراق، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک و همچنین توسعه بازارهای صادراتی برای هر دو کشور منعقد شده است.

مهدی عبدیان، رئیس اتاق قزوین، شیخ مصطفی عبدالرحمان، رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق، رضا صفاری، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و احمد خورگامی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین، تفاهم‌نامه ۴ جانبه همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری را در ۷ ماده و به مدت ۳ سال امضا کردند و اجرای آن بلافاصله آغاز شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین در جریان امضای این تفاهم‌نامه، گفت: برنامه بازدید هیات تجاری و امضای این تفاهم‌نامه چهارجانبه یک اتفاق خوب برای استان و کشور است که قطعاً به توسعه روابط اجتماعی و اقتصادی می‌انجامد.

اهم محورهای مورد تأکید در این تفاهم‌نامه

– همکاری در راستای ایجاد فعالیت‌های تجاری مشترک جهت ورود به بازارهای تجاری و بین‌المللی و همچنین ورود سرمایه و سرمایه‌گذار به‌منظور انتقال دانش و تکنولوژی.

– ایجاد محیطی سالم برای سرمایه‌گذار و سرمایه، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه هر منطقه، برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌های تجاری طرفین و زمینه‌سازی جهت ورود به بخش گردشگری هر دو طرف در راستای تبادلات فرهنگی و اقتصادی دوجانبه.

حتما ببینید

دستورالعمل‌های دولتی مخل کسب‌وکار بازنگری شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه …