استفاده از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی ایران و برزیل برای گسترش روابط

به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار قم در دیدار با لودمار گونسالوس دی آگیارنتو سفیر برزیل در ایران، با اشاره به اینکه قم مرکز فکری و نرم‌افزاری انقلاب اسلامی است، گفت: اسلامی که در قم ترویج می‌شود اسلام اصیل و تفاوت‌های اساسی با اسلام افراطی و سلفی دارد.

سید محمد تقی شاهچراغی افزود: بسیاری از بزرگان دینی در قم حضور دارند و همواره در تلاش هستند تا با اندیشمندان سایر ادیان تعامل ایجاد کنند.

استاندار قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر برقراری ارتباط و تعامل با سایر کشورها تاکید دارد، گفت: پس از انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف و به ویژه علوم نانو و فناوری شاهد رشد و پیشرفت‌های چشم‌گیر بوده‌ایم.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی می‌توانیم از ظرفیت‌های کشور برزیل استفاده کنیم، تصریح کرد: در دولت سیزدهم باور ما بر این است هرچه ارتباط ما با سایر کشورها بیشتر باشد، منافع بیشتری نصیب هر ۲ کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه فرش دستباف، سوهان و عقیق انگشتر از صنایع مشهور قم هستند، افزود: امیدواریم ارتباطات بین دو کشور افزایش پیدا کند و این تعاملات می‌تواند در حوزه‌های مختلف و به ویژه در مسائل اقتصادی انجام شود.

سفیر برزیل در ایران نیز در این دیدار با تاکید بر عدم استقبال دولت برزیل از تحریم‌ها بدلیل آسیب زدن به مردم گفت: با وجود تحریم‌ها ایران توانسته است پیشرفت خوبی در حوزه فناوری نانو داشته باشد.

لودمار گونسالوس دی آگیارنتو با اشاره به ظرفیت‌های اتاق بازرگانی ایران و برزیل بر ضرورت بیشتر معرفی توانمندی‌های ایران به دنیا تاکید کرد و افزود: از این ظرفیت می‌توانیم برای صادرات محصولات کشاورزی استفاده کنیم و شما هم می‌توانید از ظرفیت این اتاق برای صادرات فرش دستباف استفاده کنید.

وی افزود: سال آینده جشن ۱۲۰ سالگی ارتباط ایران و برزیل را با همکاری سفیر ایران در برزیل برگزار خواهیم کرد که ظرفیت بسیار مطلوبی برای معرفی منابع و فرهنگ ۲ کشور است.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …