اسکله بوشهر پاسخگوی نیازهای روز نیست/ لزوم توسعه زیرساخت‌های بندر

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح یکشنبه در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر اظهار داشت: اتاق بازرگانی نقاط ضعف و قوت مشکلات اقتصادی مرد را شناسایی کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: اتاق بازرگانی با کمک دستگاه‌های اجرایی و استفاده از توان بخش خصوصی می‌تواند نقاط ضعف و قوت را شناسایی کند و در گره‌گشایی از مردم گام‌های مؤثری بردارد.

وی تصریح کرد: استان بوشهر دارای پیشینه تجاری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی است ولی از ظرفیت‌های خدادادی استان بوشهر استفاده مناسبی نشده است.

جمیری اضافه کرد: باید تمام ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی، تجارتی و دریانوردی استان بوشهر شناسایی شود و با مطالعه دقیق و در نظر گرفتن پتانسیل‌های استان از آنها بهره بگیریم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: کار در زمینه‌های نظارتی و حمایتی در استان بوشهر به خوبی انجام‌نشده است.

جمیری شناسایی ضعف و قوت دستگاه اجرایی یکی از وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی است اضافه کرد: اگر مدیری که در یک دستگاه اجرایی مشغول به خدمت است نقاط ضعف و قوت را نداند و برای رسیدن به هدف آنها را نشناسد و راه‌حلی نجوید، قطعاً معضلات سر جای خود باقی خواهند ماند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای توسعه استان و قرار گرفتن در مسیر توسعه و پیشرفت از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

جمیری تصریح کرد: دولت باید همه معضلاتی که وجود دارد را به صورت کلان کارشناسی کند و با شناخت کامل به اقتضائات روز، مشکلات مردم را برطرف نماید.

جمیری بابیان اینکه ارائه پیشنهاد و طراحی لایحه برای حل مشکلات مردم، وظیفه دولت به عنوان متولی اصلی اجرایی در کشور است افزود: دولت نباید برای حل مشکلات مردم از مجلس طرح بخواهد.

وی تصریح کرد: مجلس به فراخور وظایف تقنینی و نظارتی خود تاکنون برای احقاق حقوق مردم هیچ کوتاهی نکرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اسکله کنونی بندر بوشهر پاسخگوی نیازهای روز نخواهد بود خاطرنشان کرد: برای اینکه بندر بوشهر برسد پذیرای کشی های ۵۰ هزار تن باشد نیاز است عمق آب اسکله بوشهر به منفی ۱۴ متر برسد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …