اسکله بوشهر پاسخگوی نیازهای روز نیست/ لزوم توسعه زیرساخت‌های بندر

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح یکشنبه در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر اظهار داشت: اتاق بازرگانی نقاط ضعف و قوت مشکلات اقتصادی مرد را شناسایی کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: اتاق بازرگانی با کمک دستگاه‌های اجرایی و استفاده از توان بخش خصوصی می‌تواند نقاط ضعف و قوت را شناسایی کند و در گره‌گشایی از مردم گام‌های مؤثری بردارد.

وی تصریح کرد: استان بوشهر دارای پیشینه تجاری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی است ولی از ظرفیت‌های خدادادی استان بوشهر استفاده مناسبی نشده است.

جمیری اضافه کرد: باید تمام ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی، تجارتی و دریانوردی استان بوشهر شناسایی شود و با مطالعه دقیق و در نظر گرفتن پتانسیل‌های استان از آنها بهره بگیریم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: کار در زمینه‌های نظارتی و حمایتی در استان بوشهر به خوبی انجام‌نشده است.

جمیری شناسایی ضعف و قوت دستگاه اجرایی یکی از وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی است اضافه کرد: اگر مدیری که در یک دستگاه اجرایی مشغول به خدمت است نقاط ضعف و قوت را نداند و برای رسیدن به هدف آنها را نشناسد و راه‌حلی نجوید، قطعاً معضلات سر جای خود باقی خواهند ماند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای توسعه استان و قرار گرفتن در مسیر توسعه و پیشرفت از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

جمیری تصریح کرد: دولت باید همه معضلاتی که وجود دارد را به صورت کلان کارشناسی کند و با شناخت کامل به اقتضائات روز، مشکلات مردم را برطرف نماید.

جمیری بابیان اینکه ارائه پیشنهاد و طراحی لایحه برای حل مشکلات مردم، وظیفه دولت به عنوان متولی اصلی اجرایی در کشور است افزود: دولت نباید برای حل مشکلات مردم از مجلس طرح بخواهد.

وی تصریح کرد: مجلس به فراخور وظایف تقنینی و نظارتی خود تاکنون برای احقاق حقوق مردم هیچ کوتاهی نکرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اسکله کنونی بندر بوشهر پاسخگوی نیازهای روز نخواهد بود خاطرنشان کرد: برای اینکه بندر بوشهر برسد پذیرای کشی های ۵۰ هزار تن باشد نیاز است عمق آب اسکله بوشهر به منفی ۱۴ متر برسد.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …