اشتغال بیش از ۳ هزار کردستانی در معادن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان، مهدی سیفی‌باغی خانی اظهار داشت: طبق آخرین آمار موجود در حال حاضر ۱۲۹ فقره پروانه اکتشاف در استان کردستان صادر شده است.

وی با اشاره به وجود ۳۵۶ معدن پروانه‌دار در سطح استان کردستان، افزود: در موضوع اشتغال در معادن کردستان در حال حاضر ۳ هزار و ۱۳۲ نفر مشغول فعالیت هستند.

معاون امور معادن اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: در بحث مجوزهای معدنی گروه یک معادن ماسه، سنگ لاشه، خاک رس و غیره نزدیک به ۱۹۳ معدن دارای مجوز بهره‌برداری هستند.

سیفی‌باغی با اشاره به اینکه در گروه معادن سنگ‌های تزئینی و نما ۳۰ مجوز فعال در استان کردستان وجود دارد، یادآور شد: در حال حاضر ۲۶ معدن طلا، منگنز و آهن در سطح کردستان فعالیت دارند که با احتساب معادن غیرفعال جمع کامل این معادن در این استان ۳۳ مورد است.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ گونه معدنی در استان کردستان وجود دارد، اظهار داشت: از تعداد مجوزهای صادر شده ۱۹۲ مورد سنگ لاشه، ۳۰ مورد آهن، باریت ۴ مورد و مرمریت ۴۰ مورد است.

معاون امور معادن اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت کردستان در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در سال گذشته ۱۷ مورد پروانه بهره‌برداری و ۲۷ پروانه اکتشاف صادر شده است.

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …