اعلام آمادگی برای افزایش همکاری اقتصادی آذربایجان شرقی با نخجوان

به گزارش خبرنگار مهر، راهکارهای افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی مابین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در محل اتاق تبریز بررسی شد.

سید احمد حسینی در این نشست با اشاره به قرابت فرهنگی مردم استان و جمهوری نخجوان گفت: همکاری‌های اقتصادی مابین جمهوری نخجوان و استان آذربایجان شرقی با توجه به اشتراکات بالای فرهنگی در این دو منطقه، می‌تواند گسترش یابد که در این راستا نیازمند عزم جدی مسئولان دولتی و همچنین فعالان بخش خصوصی استان هستیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با بیان اینکه موضوع قره باغ و حوادث پیرامونی آن می‌تواند سبب خارج شدن نخجوان از یک فضای بسته شود، گفت: با تبادل هیأت‌های تجاری و اقتصادی بین این دو منطقه می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک امیدوار به افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان باشیم.

اراده لازم برای افزایش همکاری دو جانبه وجود دارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتباطات فرهنگی خوبی بین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان وجود دارد، گفت: باید فرصت‌های سرمایه گذاری در جمهوری نخجوان احصاء شده و از سویی شاهد افزایش صادرات از استان به این منطقه باشیم.

یونس ژائله با بیان اینکه سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی استان اراده لازم برای افزایش تبادلات تجاری با جمهوری نخجوان را دارند، گفت: البته نباید جلسات دو جانبه تنها در حد صحبت‌های معمول باقی بماند بلکه باید زمینه افزایش همکاری‌ها در عمل ایجاد شده و هر چه سریع‌تر شاهد آغاز دور جدیدی از همکاری‌ها با جمهوری نخجوان باشیم.

حتما ببینید

گلستان به لژیونرهای بازرگانی در بازارهای هدف نیاز دارد

سیدعلی موسوی خورشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: اتاق بازرگانی پارلمان بخش خصوصی بوده …