اعلام آمادگی برای افزایش همکاری اقتصادی آذربایجان شرقی با نخجوان

به گزارش خبرنگار مهر، راهکارهای افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی مابین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در محل اتاق تبریز بررسی شد.

سید احمد حسینی در این نشست با اشاره به قرابت فرهنگی مردم استان و جمهوری نخجوان گفت: همکاری‌های اقتصادی مابین جمهوری نخجوان و استان آذربایجان شرقی با توجه به اشتراکات بالای فرهنگی در این دو منطقه، می‌تواند گسترش یابد که در این راستا نیازمند عزم جدی مسئولان دولتی و همچنین فعالان بخش خصوصی استان هستیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با بیان اینکه موضوع قره باغ و حوادث پیرامونی آن می‌تواند سبب خارج شدن نخجوان از یک فضای بسته شود، گفت: با تبادل هیأت‌های تجاری و اقتصادی بین این دو منطقه می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک امیدوار به افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان باشیم.

اراده لازم برای افزایش همکاری دو جانبه وجود دارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتباطات فرهنگی خوبی بین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان وجود دارد، گفت: باید فرصت‌های سرمایه گذاری در جمهوری نخجوان احصاء شده و از سویی شاهد افزایش صادرات از استان به این منطقه باشیم.

یونس ژائله با بیان اینکه سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی استان اراده لازم برای افزایش تبادلات تجاری با جمهوری نخجوان را دارند، گفت: البته نباید جلسات دو جانبه تنها در حد صحبت‌های معمول باقی بماند بلکه باید زمینه افزایش همکاری‌ها در عمل ایجاد شده و هر چه سریع‌تر شاهد آغاز دور جدیدی از همکاری‌ها با جمهوری نخجوان باشیم.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …