افتتاح پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در ۴ استان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در ۴ مرکز استان آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی و فارس به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های در ارتباط با این موضوع در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی افتتاح شد.

سید محمد هاشمی مقدم معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم با اشاره به این موضوع که ایجاد پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار که قریب به ۲ ماه پیش در تهران فعالیت آن آغاز شد کار بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری در حوزه اقتصادی است، گفت: شروع این کار ارزشمند تجربه خوبی را در حوزه رونق اقتصادی در کشور به همراه داشته است.

وی با شاره به این موضوع که کشور ما کشوری مردم مدار است و مردم در آن نقش اول را بازی می‌کنند بیان داشت: بعد از بررسی‌هایی که انجام شد مشخص گردید مردم از انجام این کار بسیار رضایت دارند و این نشانه آن است که این اقدام به خوبی آغاز و در حال ارائه خدمات می‌باشد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این موضوع که می‌بایست برای انجام این کار نظر مردم ملاک عمل قرار گیرد اظهار داشت: این تجربه با ارزش می‌بایست هرچه سریع‌تر با فراهم شدن شرایط لازم در سراسر کشور اجرایی شود تا تمامی متقاضیان ذی ربط از خدمات خوب آن بهره مند شوند.

وی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با وجود سنگینی تکالیفی که بر عهد دارد برای اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر این طرح در همه استان‌ها اهتمام جدی دارد تا با همکاری تمامی دستگاه‌های ذی ربط این کار به سرانجام برسد و در نهایت علاوه بر کسب رضایت عموم متقاضیان حوزه کسب و کار رتبه کشور از لحاظ شروع کسب و کار در بین کشورهای دنیا ارتقا یابد.

هاشمی مقدم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت ایجاد پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار و تأثیر مثبت آن بر رونق اقتصادی کشور افزود: با توجه به اینکه فرمان آن حضرت در ایجاد پنجره‌های واحد در سراسر کشور، امری ولایتی است، باید خود را موظف به اجرای سریع و صحیح آن بدانیم تا با جدیدت و در کنار هم این طرح مهم در کشور اجرایی شود و ثمرات آن نمایان گردد.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان این مراسم ضمن تشکر از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به جهت همکاری خوب و صمیمانه این سازمان برای اجرای این طرح اظهار داشت: ظرفیت و اراده کشور برای اجرای این طرح بسیار زیاد است و این موضوع نشان می‌دهد که تلاش کشور برای بهبود فضای کسب وکار افزایش یافته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن بیان این موضوع که مدت زمان صدور مجوز کسب و کار تا چند ماه گذشته در کشور در حدود ۷۲ روز بود که با تلاش بخش‌های مربوطه این زمان به ۷۲ ساعت رسیده است گفت: راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار همواره در اکثر استان‌های کشور ادامه خواهد یافت و تا آبان امسال از پنجره واحد الکترونیکی نیز رونمایی خواهد شد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به این موضوع که با وجود کاهش زمان صدور کسب وکار در کشور اما این مدت زمان همچنان زیاد است و در تلاشیم تا آن را کوتاه‌تر کنیم اظهار داشت: با کمک سرمایه گذاران داخلی و خارجی، همت مسئولان مربوطه و مردم رتبه ایران را در خصوص بهبود فضای کسب و کار در رنک های جهانی بالا خواهیم آورد.

گفتنی است: این طرح با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان امور مالیاتی، سازمان تأمین اجتماعی، روزنامه رسمی ایران، اتاق بازرگانی، شرکت پست و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عضو پنجره واحد فیزیکی هستند فعالیت می‌کند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …