افزایش مالیات شرایط را برای تولیدکنندگان سخت تر کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام شکوری ظهر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن گلستان اظهار کرد: امسال سال رونق تولید است و وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی تولید و اشتغال است اما رفتار سایر دستگاه ها از جمله محیط زیست، گمرک و … می توان اشتغال و تولید را متاثر کند.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش و رونق تولید به الزاماتی نیاز داریم، افزود: یکی از الزامات توسعه کشور و تحقق شعار رونق تولید این است که نقطه نظرات فعالان اقتصادی اهمیت داده شود در شرایطی که هم اکنون از فعالان اقتصادی یا مشورت گرفته نمی شود و یا به نقطه نظرات آنها عمل نمی شود.
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران به موضوع خصوصی سازی در کشور هم اشاره کرد و ادامه داد: مجموع واگذاری های انجام شده در طی سال های گذشته ۱۴۹ هزار میلیارد تومان بوده که ۱۷ درصد در بخش خصوصی، ۵۰ درصد شرکت های خصولتی و بخشی هم در رد دیون و سهام عدالت بوده است.

وی اضافه کرد: نوع واگذاری ها جای سوال است خیلی از این واگذاری ها ارزان فروخته شده است و اهمیت بحش خصوصی برای احیاء این واحدها نادیده گرفته شده است.

شکوری از بانک ها به عنوان موتور محرک تولید مام برد و با تاکید بر اصلاح ساختار نظام بانکی، تصریح کرد: نوسانات ارز فعالان اقتصادی را دچار مشکل می کند و پایین بودن پایه قیمت صادراتی به تولید آسیب می زند و نمی گذارد رونق تولید انفاق بیفتد.

وی با تاکید بر اجرای پنجره واحد برای حل مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه صدور مجوزها، بیان کرد: اصلاح نظام مالیاتی یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی است چراکه در حوزه تولید، صادرات و خدمات با مشکلات مواجه هستیم و نرخ مالیات می تواند کمک کند این تبعات منفی در بخش تولید کمتر شود.

شکوری خاطرنشان کرد: وقتی نرخ رشد منفی در صنعت و معدن داریم افزایش ۳۰ درصدی مالیات شرایط را برای فعالان اقتصادی سخت تر می کند و این امر اصلاح نظام مالیاتی را بیش از پیش نمایان می کند.

حتما ببینید

اتاق بیرجند، معرفی ظرفیت‌های معدنی خراسان جنوبی را پیگیری می‌کند

رئیس اتاق بیرجند با اشاره به حضور این اتاق در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدنی و …