امنیت سیاسی و اجتماعی پیرو امنیت اقتصادی ایجاد می شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اطرج ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به منظور رسیدن به امنیت اقتصادی نباید از نقش حسابدار در جامعه غافل ماند.

وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه حسابداری و امور مالی نقش بالایی دارد، بیان داشت:  از یک سال گذشته در سطح کشور شاهد جنگ اقتصادی هستیم که برای ایجاد امنیت اقتصادی نیازمند تقویت فناوری اطلاعات و ارتباطاتت در تمامی سیستم ها هستیم.

عضو هیئت مدیره حل اختلاف مالی اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: در جنگ اقتصادی انتظار می‌رود که دولت‌ها به کمک بخش خصوصی  بروند نه اینکه بار آنها را زیادتر کنند.

وی با اظهار اینکه بدون ابزار فناوری اطلاعات امکان کنترل زیرساخت‌ها در حوزه امنیت اقتصادی نیست،‌ ادامه داد: به دنبال این هستیم که ابزار فناوری و اطلاعات را از حالت محلی به سمت ملی و بین‌المللی ببریم.

اطرج از وجود ۸۰ هزار حسابدار در سطح استان اصفهان و ۸۰۰ هزار حسابدار در کل کشور خبر داد و افزود: حسابدار و حسابداری نقش زیادی در شفافیت‌های مالی،‌ بهترین ابزار برای مبارزه با فساد اقتصادی و پولشویی است.

وی با اعلام اینکه در ایران حسابداری مغفول مانده و به حاشیه رفته است و به همین علت شاهد بسیاری از فسادهای اقتصادی هستیم،‌ گفت: امروز بانک‌ها به سمت حسابرسی و استفاده از ابزار حسابداری رفتند هرچند این اقدام از سوی دارایی هم برای اخذ مالیات صورت گرفته  و همین مسئله سبب شفافیت مالی می شود.

عضو هیئت مدیره حل اختلاف مالی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: حسابداری شاخه‌های مختلفی از جمله حسابداری آب‌، محیط زیست،‌ منابع انسانی و غیره دارد که تمام شاخه‌های آن در سطح دنیا در بطن جامعه قرار دارد .

وی با بیان اینکه حسابداری نقش بسیار مهمی در جامعه و اقتصاد ایفا می کند و به سرمایه گذاریها کمک می‌کند، ادامه داد: نیاز است که روزی به اسم روز حسابداری در تقویم ملی گنجانده شود.

اطرج با بیان اینکه در زمان قبل از انقلاب توجه به حسابرسی و توجه به حسابداری از تاکیدات موکد شهید بهشتی بود، گفت: اگر ایران استانداردهای بین المللی حسابداری رعایت کند، ریسک سرمایه گذاری آن پایین می‌آید.

وی بیان داشت: در جامعه ای که ۶۰۰ هزار فعال اقتصادی در کشور داریم،‌ نیاز به حسابداری و حسابرسی بسیار پر اهمیت است.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …