امکان ترخیص نسیه از گمرکات فراهم شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد، مسعود کرباسیان طی یادداشتی نوشت: طی چند روز گذشته جلسات، تماس‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری با فعالان بخش‌خصوصی داشتم؛ صاحبان صنایع که بخش مهمی از واردات آنها مربوط به مواد اولیه برای خطوط تولید و حتی ماشین‌آلات است با مشکلات ارزی مواجه شده‌اند که در نهایت مانع از انتقال کالاهایشان به کارخانه‌ها می‌شود. 

وی ادامه داد: هدف وزارت اقتصاد همراهی با صاحبان کسب‌وکار و از همه مهمتر کمک به اشتغال آفرینی است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: با توجه به برخی مشکلات پیش آمده، از گمرک خواستم برای جلوگیری از انباشت کالاهای مربوط به خط تولید صنایع و واحدهای تولیدی، نهایت همکاری را با آنها به عمل آورند تا فعالان اقتصادی نسبت به ترخیص درصدی از کالای مورد نیازشان اقدام کنند. 

کرباسیان ادامه داد: به این ترتیب با ارائه درخواست از طرف صاحب کالا، امکان ترخیص به صورت نسیه و با اخذ ضمانتنامه بانکی در گمرکات سراسر کشور فراهم آمده‌است.  

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، برای تسهیل در فرآیندهای اجرایی نیز اختیارات لازم برای گمرکات سراسر کشور فراهم شده و رئیس گمرک هم به دقت این موضوع را پیگیری می‌کند، تصریح کرد: پیش از این هم گمرک را مکلف کرده بودم بیشترین میزان همکاری با تولیدکنندگان را در دستور کار قرار دهند. 

کرباسیان با اشاره به اینکه، صدای بخش‌خصوصی به ما می‌رسد، تاکید کرد: دولت همراه کارآفرینان است و این رسالت را فراموش نمی‌کند. 

وزیر اقتصاد یادآور شد: همانطور که پیش از این هم گفتم، اقتصاد ایران وامدار حضور کارآفرینان سالم و خدمتگزار به اقتصاد ملی است که با سخت‌کوشی به راهشان ادامه می‌دهند.

حتما ببینید

جزئیات واردات ۲۰ قلم کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال 

گمرک ایران منتشر کرد گمرک ایران جزئیات واردات ۲۰ قلم کالای اساسی در ۶ ماهه …