امکان حضور صنایع ایران در نجف اشرف میسر می شود

به گزارش خبرنگار مهر هاتف عبدالامیر حبیب ماضی شامگاه یکشنبه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی کاشان با اشاره به مشترکات فرهنگی، مذهبی و تاریخی دو کشور اظهار داشت: مردم ایران و عراق می‌توانند با تمرکز بر اشتراکات خود باعث ترقی و رشد همدیگر شوند.

وی با بیان اینکه گردشگری یکی از مهمترین حوزه‌های همکاری بین دو کشور است، ابراز داشت: هر ساله گردشگران مذهبی زیادی بین ایران و عراق رفت و آمد می‌کنند که این موضوع می‌تواند گردش مالی خوبی برای دو کشور داشته باشد.

معاون استاندار نجف اشرف با اشاره به فعالیت مداوم صنایع در کاشان تصریح کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است که حضور صنایع از ایران به خصوص از کاشان در نجف اشرف میسر شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بازرگانی نجف اشرف خاطرنشان کرد: حضور صنعتگران و بازرگانان کاشانی در این نمایشگاه می‌تواند حضور فعالین این حوزه را در عراق و نجف اشرف رونق ببخشد.

حبیب ماضی با بیان اینکه تجربه مطلوب مبادلات اقتصادی با دیگر شهرهای ایران مثل شیراز می‌تواند درباره کاشان نیز تکرار شود، گفت: مدیران و مسئولین عراق به خصوص استان نجف اشرف برای همکاری‌های بیشتر آماده هستند.

دفتر نمایندگی‌های بازرگانی و اقتصادی در دو شهر کاشان و نجف ایجاد شود

رئیس اتاق بازرگانی کاشان هم در این دیدار با اشاره به حضور اهالی نجف اشرف در شهر کاشان اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های تعامل و افزایش همکاری‌های اقتصادی به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه لازم است برای توسعه صادرات به نجف و کشور عراق گام‌های جدی برداشته شود، ابراز داشت: برپایی نمایشگاه صنایع و تولیدات کاشان یکی از مهمترین راهکارهای رسیدن به این هدف است که امیدواریم با همکاری طرف عراقی این امر به زودی محقق شود.

محمود تولایی با اشاره به اینکه حدود یک سوم گردشگری کشور عراق در استان نجف انجام می‌شود، تصریح کرد: همکاری‌های دوجانبه در این صنعت می‌تواند زمینه را برای توسعه‌های اقتصادی نیز فراهم کند.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنیم با هدف تسهیل همکاری‌ها در امور تجاری و اقتصادی در دو شهر کاشان و نجف دفتر نمایندگی‌های بازرگانی و صنایع ایجاد شود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …