انهدام باند قاچاق مواد مخدر/توقیف سه محموله قبل از ارسال به اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، ماموران گمرک طی سه عملیات، موفق به کشف بیش از ۵۱ کیلوگرم تریاک شدند. 

تیم سگ‌های موادیاب گمرک جمهوری اسلامی ایران، اخباری مبنی بر جاسازی مواد مخدر در چندین محموله صادراتی دریافت و برای شناسائی و کشف این محموله ها اعزام شدند.

در محموله اول، ۹ کیلو و ۵۰۰ گرم شیره تریاک به طرز بسیار ماهرانه ای لفاف پیچ شده و با پوشش ادویه و کاربن در داخل لوله و قوطی های پروفیل و کف یک دستگاه دیزی ساز صادراتی جاسازی شده بود که توسط ماموران گمرک کشف و ضبط شد.

در محموله دوم، ۳۲ کیلوگرم تریاک در داخل چهار دستگاه تنور نانوایی که در حال خروج از مرز بازرگان بود شناسایی و کشف گردید.

به دنبال این کشفیات، جاسازی ۱۰ کیلوگرم تریاک به روش مشابه در داخل لوله و پروفیل یک دستگاه پخت نان شناسایی و توقیف گردید.

مقصد این سه محموله کشورهای اتریش، آلمان و انگلستان بوده است .کلیه مواد مخدر کشف شده در این سه عملیات همراه با مستندات و کالاها پس از تنظیم صورت جلسه در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا قرار گرفته است.

حسب اعلام مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران، موفقیت گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق انواع مواد مخدر سنتی، صنعتی و پیش ساز نتیجه هوشیاری ماموران گمرک و احساس مسئولیت هموطنانی است که به هر نحو در حوزه واردات، صادرات و ترانزیت مشغول بوده و دغدغه سوء استفاده قاچاقچیان از جاسازی محموله های پستی، مسافری و تجاری را داشته اند.

لازم به ذکر است که برخی از رانندگان محموله های تجاری صادراتی، وارداتی و ترانزیتی با وجود اینکه از جاسازی انواع مواد مخدر در داخل محموله ها بی‌اطلاع بوده اند، در خارج از مرزها به اتهام جاسازی مواد مخدر شناسائی و به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران، از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحو با حوزه صادرات، واردات و ترانزیت سر و کار دارند دعوت بعمل می‌آورد که در صورت مواجهه به موارد مشکوک مراتب را به مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته و یا مدیران کل گمرکات اجرائی اطلاع دهند تا اقدامات قانونی بعدی صورت پذیرد.

حتما ببینید

فصل الخطاب مدیریت در تجارت خارجی کشور باید گمرک باشد 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و …