اولین ایکس‌ری کامیونی تولید داخل به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، فرود عسگری گفت: اولین ایکس‌ری کامیونی تولید داخل قرار است در گمرک اینچه برون استان گلستان و در نقطه صفر مرزی با کشور ترکمنستان به بهره‌برداری برسد و دو دستگاه ایکس‌ری کامیونی دیگر نیز در حال آماده‌سازی و نصب است که هر دو محصول ایرانی قرار است در گمرک بازرگان به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر گمرکات حساس و مهم کشور به تجهیزات کنترلی ایکس‌ری کامیونی مجهز شده‌اند و روند تجهیز گمرکات کشور به تجهیزات کنترلی پیشرفته طبق برنامه در حال انجام است.

عسگری در ادامه افزود: دو دستگاه ایکس‌ری کامیونی پیشرفته و پرسرعت هم در گمرکات سرخس و دوغارون آماده بهره‌برداری است و این هفته افتتاح خواهد شد.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به راه‌اندازی بخش مانیتورینگ ایکس‌ری‌های گمرکات سراسر کشور در تهران با تلاش دفتر توسعه و تجهیز گمرک تأکید کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده به صورت سیستمی اطلاعات مربوط به ایکس‌ری‌ها آنالیز خواهد شد.

عسگری با اشاره به موفقیت‌های گمرک در مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر و کسب رتبه اول دنیا در میان سایر گمرکات جهان گفت: دبیرکل سازمان جهانی گمرک در سفر به ایران و بازدید از سامانه جامع گمرکی و مشاهده پیشرفت‌ها و کشفیات گمرک کشورمان به موفقیت‌های گمرک ایران اشاره و اعلام کرد که گمرک ایران در سال‌های اخیر کار بسیار بزرگی انجام داده است.

حتما ببینید

به زودی به ریل باثبات اقتصاد بازمی‌گردیم

مسعود کرباسیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی …