بازداشت رئیس اتاق بازرگانی اصفهان / خبری که تکذیب نمی‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، خبر بازداشت مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان از روز ۱۸ آبان ماه در فضای مجازی منتشر شده است و هر روز در این فضا ابعاد جدیدی از این رخداد منتشر می‌شود و تخلفات تازه ای به این شخص نسبت داده می‌شود.

به دنبال انتشار این اخبار در فضای مجازی بررسی‌ها نشان می‌دهد که این فعال بخش خصوصی از تاریخ ۱۸ آبان ماه تاکنون در هیچ محفل و جلسه‌ای دیده نشده و می‌توان گفت بسیاری از برنامه‌های اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این ایام لغو شده است.

از جمله این جلسات می‌توان به برگزاری همایش اتاق‌های بازرگانی کشور به میزبانی اصفهان اشاره کرد که قرار بود این همایش در روزهای پایانی آبان ماه به میزبانی اصفهان برگزار شود اما طبق اعلام رسمی، برگزاری این همایش به روز یکشنبه در تهران موکول شده است.

از سوی دیگر در سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به اصفهان در روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه قرار بود همان شب در اتاق بازرگانی اصفهان نشستی با حضور ایشان برگزار شود که این جلسه نیز به دلایل نامعلوم لغو شد.

همچنین روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص انتشار بازداشت خبر یکی از اعضای هیأت نمایندگان این اتاق اطلاعیه‌ای را صادر کرده است که در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «بر اساس اطلاعاتی که تاکنون دریافت شده، احضار و تحت نظر قرار گرفتن ایشان به یک پرونده ارزی قدیمی (سنوات قبل از تصدی ایشان در اتاق بازرگانی) مربوط می‌باشد که از شواهد موجود شخص ایشان هم دخل و تصرفی در آن نداشته‌اند.»

همچنین آخرین خبر مربوط به رئیس اتاق بازرگانی اصفهان که به نقل از وی منتشر شده مربوط به ۹ آبان است و پس از آن نیز به نقل از وی خبری در سایت روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان منتشر نشده است.

پس از این اتفاقات بود که برخی از رسانه‌ها نیز بازداشت مسعود گلشیرازی را تائید و اعلام کرده‌اند که رئیس اتاق بازرگانی اصفهان به اتهام تخلفات مالی توسط یکی از نهادهای امنیتی کشور دستگیر شده است.

طی پیگیری‌های خبرگزاری مهر از مقامات قضائی و امنیتی در این مدت نیز تاکنون هیچیک بازداشت مسعود گلشیرازی را تکذیب نکرده‌اند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …