بازنگری در ۱۳۳۹قلم کالای ممنوعه/مجوز ترخیص نسیه کالا صادر شد

به گزارش خبرنگا مهر، فرود عسگری عصر سه شنبه در نشستی با مجمع نمایندگان گیلان در گمرک انزلی اظهار کرد :یک هزار و ۳۳۹ قلم از کالاهای وارداتی در لیست کالاهای ممنوعه قرار داده شده بود که برنامه ریزی های لازم برای بازنگری در این باره برای کالاهایی که تولید داخلی هم ندارند انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد یکی از کریدورهای اصلی کشور است، افزود: برای ارتقای برون سپاری و نیروی انسانی ۲۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و بن بیمه برای ورود موقت خودروها صادر می شود.

عسگری با اشاره به ارائه تسهیلات برای واحدهای تولیدی در انتظار تخصیص، تصریح کرد :واحدهای تولیدی می توانند با ارائه ضمانت نامه های بانکی تا ۸۰ درصد از کالای خود را از گمرک ترخیص کرده و در آینده پرداخت کنند.

وی با  بیان اینکه گمرک ایران در مناطق ویژه اقتصادی هیچگونه مشکلی تاکنون نداشته است، خاطرنشان کرد: گمرک ایران بیشترین آسیب را درباره کارت های بازرگانی دیده است.

عسگری ادامه داد: براساس تصمیمات جدید مقرر شد کارت های بازرگانان برای سال اول ۵۰۰ هزار دلار و برای سال دوم تا یک میلیون دلار محدودیت گمرکی برداشته و در سال سوم چنانچه تخلفی نداشته باشند محدودیت گمرکی آنان به صورت کامل برداشته شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه گمرکات گیلان در مسیر کریدور شمال و جنوب قرار داشته و می توانند در مقابله با تحریم ها کمک کنند باید اختیارات بیشتری به آنان داده شود.

حتما ببینید

از هفته آینده ماشین آلات بخش تولید با سپرده چکی ترخیص می‌شود

خبرخوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان؛ وزیر اقتصاد گفت: واردکنندگان ماشین آلات بخش تولید به صورت …