بازگشت اعتماد بخش خصوصی به بازار موجب حل مشکلات اقتصادی خواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر، سعید پورآبادی ظهر چهار شنبه در شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد کشور طی ۱۰ سال اخیر دچار رکود بالا و اشتغال‌زایی حداقلی شد که این امر باعث گسترش فقر است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی ادامه داد: سیاست‌های دولت که عموماً سطحی نگر بوده، باعث به وجود آمدن مشکلات فعلی است.

وی با تاکید بر مشکلات متعدد سرمایه گذاران، افزود: مشکلات ریشه‌ای بوده اما هیچ گاه اصلاحات به صورت ریشه‌ای بررسی نشده است.

پورآبادی بیان داشت: فقدان ترکیب خردمندانه از دولت و بخش خصوصی در شرایط فعلی به چشم می‌خورد لذا پیشنهاد دادیم در شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی، یک نماینده مجلس حضور داشته باشد که این مسئله بناست در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی با اشاره به اتکا به نفت کشور، تصریح کرد: مشکلات بانکی بسیاری از بخش‌های خصوصی را دچار مشکل کرده است.

وی در ادامه پیشنهادات بخش خصوصی را مطرح کرد و افزود: ثبات بخشی به اقتصاد و در ادامه بازگشت اعتماد فعالان خصوصی به بازار، موجب رفع برخی مشکلات است؛ ضمن آنکه دولت بخش خصوصی را رقیب خود می‌داند که یک ایراد است.

پورآبادی در ادامه اصلاح نظام قائده گذاری با محوریت سرمایه گذاری مؤثر را دیگر پیشنهاد بخش خصوصی اعلام کرد و گفت: از طریق اتاق ایران و مجلس شورای اسلامی پیگیر این حوزه هستیم.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی بیان کرد: تأمین مواد اولیه برای تولیدکننده، تأمین تسهیلات بانکی، مشکلات بیمه تأمین اجتماعی و مالیات از سایر حوزه‌های مورد اعتراض سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به افزایش هزینه حمل و نقل کالا، گفت: این اقدام غیر کارشناسی بوده و در نهایت باعث فشار به مردم می‌شود.

پورآبادی تاکید کرد: جلسات اتاق بازرگانی با دستگاه‌ها برای ارائه برنامه در خصوص سفر هیأت تجاری قزاقستان به خراسان شمالی خروجی نداشته لذا استانداری باید به این موضوع که یک فرصت مناسب محسوب می‌شود، ورود کند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …