بانک‌ها محل اجرای طرح را به عنوان وثیقه بپذیرند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی رمضانی عصر شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی اظهار کرد: پذیرش محل اجرای طرح به عنوان وثیقه و تأمین تسهیلات ارزان قیمت از طریق صندوق توسعه ملی با نرخ ۱۲ درصد یا معادل آن دو درخواست متولیان واحدهای تعطیل شده فرآورده‌های لبنی است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اینکه تسهیلات تعیین شده باید در اختیار واحدهایی قرار بگیرد که قادر به فعال سازی واحد و افزایش تولید باشند، گفت: در جلسات قبلی شورا قرار شده بود سال جاری اعتبارات صنایع تبدیلی و تکمیلی استان به واحدهای لبنی تعطیل شده، اختصاص داده شود.

افشاری، نماینده کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: با توجه به نشستی که در راستای حل مشکلات صنایع لبنی خراسان‌جنوبی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار برگزار شد، این امکان فراهم شد که واحدهای تولیدی امکان استفاده از تسهیلات بانکی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار را داشته باشند.

افشاری افزود: همچنین جهت پذیرش محل اجرای طرح به عنوان وثیقه مشکلی وجود ندارد.

غلامرضا قوسی، رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: جهت رفع مشکلات واحدهای فراورده‌های لبنی خراسان‌جنوبی چندین جلسه برگزار شده که یک جلسه با حضور فعالان صنایع لبنی استان، بانک‌های عامل و مسوولان مربوطه در تاریخ ۲۸ مهرماه برگزار شد.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این جلسه مقرر شد بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی نسبت به پرداخت تسهیلات به واحدهای مذکور در صورت تسویه بدهی‌های قبلی اقدام کند، گفت: امیدواریم با پیگیری‌ها این مشکلات حل شود.

وی یادآور شد: تسهیلات مورد نیاز صنایع لبنی از محل اعتبار مشاغل پایدار، تبصره ۱۸ و منابع داخلی بانک‌ها پرداخت خواهد شد.

حتما ببینید

گلستان به لژیونرهای بازرگانی در بازارهای هدف نیاز دارد

سیدعلی موسوی خورشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: اتاق بازرگانی پارلمان بخش خصوصی بوده …