با حضور جهانگیری مراسم تجلیل از محسن خلیلی عراقی برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مراسم تجلیل از محسن خلیلی عراقی پیشکسوت حوزه صنعت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

در این مراسم قرار بر این است که محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز حضور یابد.

محسن خلیلی عراقی پیشکسوت حوزه صنعت ایران خدمات ارزنده ای را در حوزه های مختلف از جمله صنایع گاز سوز، طی دهه های اخیر ارائه داده است.

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در این مراسم با بیان اینکه امروز دور هم جمع شده‌ایم تا از انسانیت تجلیل کنیم، گفت: مهندس خلیلی عراقی الگویی برای همه ما است و امیدواریم که الگوهای این‌چنینی در آینده تکثیر شوند.

شافعی ضمن قدردانی از حضور معاون اول رئیس‌جمهور در این نشست، افزود: همان زمانی که مقرر شد این مراسم برگزار شود، جناب آقای جهانگیری بدون اینکه ما  از ایشان برای حضور در مراسم درخواست کنیم، اعلام آمادگی کردند و از این بابت بسیار از ایشان قدردانیم.

رئیس اتاق ایران، آرمان‌گرایی، عزت‌نفس، مسئولیت‌پذیری، بردباری و اشاعه عشق را مهم‌ترین عوامل کامیابی مهندس خلیلی عنوان کردند. ایشان همواره تأکید داشتند نیرومندترین عاملی که بر تمامی کارها اثر دارد، نیروی عشق است و همواره اصرار داشتند که باید تدبیری بجوییم تا به میل خود کارها را به بهترین نحو انجام دهیم.

همچنین محسن خلیلی عراقی گفت: درست است که سرطان، صوت را از من گرفته اما فکر کردم اگر انسانی خدمتگزار مردم باشد و برای کارآفرینان صحبت کند، باعث افتخار خواهد بود و منجر به توسعه اقتصادی خواهد شد. گفتاری هم که خواهم داشت در راستای تعالی اقتصاد است و باید تاکید کنم که یکی از مهم‌ترین اصولی که باید در زندگی به آن ارج دهیم، «آزادی» است.

خلیلی عراقی تاکید کرد: شخص آزاد می‌‎تواند اراده خود را بر جان و مالش اعمال کند و استعدادهایش را پرورش دهد. نباید فراموش کرد که «آزادی مبادله و مالکیت خصوصی» دو رکن اساسی آزادی هستند و بدون این دو، رشد و توسعه و خلق ثروت در جوامع رقم نخواهد خورد.

به باور او عشق به آزادی، رفاه مردم و خیر عمومی از مسیر توسعه صنعتی و تشکل‌گرایی محقق می‌شود که مهم‌ترین اصول پیاده‌سازی آن‌ها هم آزادی است.

وی همچنین به سایر دستاوردهای خود در طول ۷۰ سال فعالیت خود اشاره کرد و تاکید داشت که خیر و منفعت عمومی همواره در صدر فعالیت‌های صنعتی او قرار داشته است.

خلیلی عراقی، همچنین با افتخار خود را همراه ۴۰ ساله اتاق بازرگانی ایران و تهران دانست و گفت: در تمام این مدت تلاش کردیم که دولت ها با بخش خصوصی همراه شوند و  خوشحالم که بهترین تعاملات فکری را با این دو نهاد داشتم.

وی  در پایان خود را به اسبی تشبیه کرد که ارابه صنعتی شدن کشور را می‌راند و ابراز امیدواری کرد راهی که ۷۰ سال ادامه داده است، در دوران سالخوردگی و پس از او همچنان تداوم یابد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …