بخش نامه های حامی بخش خصوصی تنها مختص رانت های دولتی است

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال حسینی شامگاه چهارشنبه در بیست نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: دومین جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در سال ۹۷ در شرایط ملتهب امروز در جامعه برگزار شده و این جلسات باید به صورت مستمر پیگیری شود.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج عنوان کرد: اتاق های بازرگانی به طور مستقیم روزانه با مشکلات بخش خصوصی در ارتباط بوده و قانون این دستگاه را به عنوان مشاور سه قوه در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه بسیاری بر این باورند که اتاق بازرگانی باید تنها در حوزه کشاورزی ورود پیدا کند، گفت: اتاق در سال های اوایل تاسیسش تنها در حوزه کشاورزی فعالیت داشت و از دهه ۴۰ به بعد در صنعت و معدن کار خود را ادامه داد و بعد از آن در تمام زمینه های مرتبط با اقتصاد فعالیت داشته است.

حسینی گفت: هر آنچه که به اقتصاد ربط دارد اتاق بازرگانی در آن ورود پیدا می کند و طبق قانون اتاق بازرگانی به عنوان مشاور سه قوه فعالیت می کند و می تواند در این زمینه ها ورود پیدا کند و نباید بر فعالیت اتاق خرده گرفته شود.

وی با اشاره به تمام بخش نامه های صادره به منظور حمایت از تولید در بخش خصوصی، گفت: هیچ کدام از این بخش نامه ها از تولید در بخش خصوصی حمایت نمی کند مگر رانت های دولتی که در بخش خصوصی حضور دارند.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج اظهار داشت: تولید کنندگانی در استان وجود دارند که به مدت شش ماه به دنبال بسته های حمایتی بودند و تنها قربانی بوروکراسی های اداری برای اخذ دلار ۴۲۰۰ تومانی شدند.

وی با بیان اینکه یک نماینده قدرتمند می تواند صنایع کوچک استان را متحول کند، افزود: تولیدکنندگان امروز بی پشتیبان ترین افراد جامعه در همچین شرایطی هستند و نمایندگان مردم در مجلس باید مطالبات تولیدکنندگان را پیگیری کنند.

گفتنی است، این جلسه با حضور اعضا کمیسیون آب و منابع طبیعی مجلس و ریاست استاندار کردستان برگزار شد.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …