برگزاری دوره آموزشی دو روزه ذیحسابان گمرکات کشور در حوزه نطارت گمرکات مازندران

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران برگزار شد

نشست هم اندیشی دو روزه ذیحسابان گمرکات سراسر کشور با هدف هم اندیشی ، تعامل و بررسی آسیب های مالی و شفافیت درآمدهای گمرکی در سالن همایش حوزه نظارت گمرکات استان مازندران برگزار شد.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۲۶۲

زمان انتشار:
۱۵ آذر ۱۴۰۲ – ۲۳:۲۷ بعد از ظهر

۱۱۶ بازدید

به گزارش روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان مازندران ، در مراسم افتتاح این همایش محسن جلواتی معاون  توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران ضمن تشریح موارد مرتبط گمرک با امور مالی بر ارایه راهکارهای عملی در جهت تعامل و هماهنگی بیشتر ذیحسابان و مدیران اجرایی تاکید کرد.

جلواتی همراهی و همکاری ذیحسابان در حرکت سازمان به سوی اهداف متعالی و قانونمند را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: ذیحسابان بعنوان مشاور و راهنمای مدیران در گمرک می توانند با انعطاف پذیری راههای برون رفت از مسایل مالی را راهنمایی نمایند.

وی از برگزاری این نشست هم اندیشی توسط مجریان این امر و بخصوص حوزه نظارت گمرکات مازندران تشکر کرد و افزود: این گونه نشست ها موجب هم افزایی و مشارکت و خردجمعی در ذیحسابان گمرک برای حل مشکلات مالی در گمرکات خواهدشد و آسیب های احتمالی نیز شناسایی و مرتفع خواهد گشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع،با اشاره به شرایط و اقتضایات کنونی حاکم بر اقتصاد ایران به ویژه شرایط و محدودیت های تحریم و تنگناهای مالی موجود از ذیحسابان گمرکات کشور خواست که با مشاوره و راهنمایی مالی ، بازوهای توانمند مدیران گمرکات باشند.

وی از ذیحسابان خواست با انعطاف پدیری و درعین رعایت و اجرای صحیح قوانین، تصویری شفاف و دقیق از قانون ارائه و با تفسیری درست از آن به کمک گمرکات بیایند.

محسن جلواتی عنوان این همایش را شفاف سازی درآمدهای گمرکی خواند وگفت از شما صاحب نظران و صاحبان علم و تجربه میطلبم که برای اثربخش شدن خروجی و رسیدن به نتیجه درست و قابل قبول به گمرک در شناسایی دارایی های گمرک اعم از اموال و املاک کمک کنید.

در ادامه محمدعطیم ملک ذیحساب و مدیرکل امور مالی با اعلام اهداف و برنامه های این نشست از برگزار کنندگان این همایش تقدیر کردند.

این گزارش می افزاید: ذیحساب و مدیر کل امور مالی گمرک ایران ضمن خوشامد گویی به ذیحسابان، یاد و خاطره ذیحساب فقید گمرکات استان مازندران را گرامی داشت و با اشاره به شعار روز حسابداری “شفافیت مالی،لزوم تعالی،توسعه و عدالت اقتصادی” گفت: برای اتخاد تصمیمات درست باید آمار و ارقام در جای درست خودثبت شوندکه این خود باعث شفافیت اطلاعات می شود

وی گفت: ذیحسابان گمرکات باید با درک ماموریت و هدف سازمان تلاش کنند با مشارکت ، همکاری گمرک را در تسهیل و توسعه تجارت ، در ارتقا صادرات و افزایش تولید کمک نموده و در تعالی سازمان ، با سهیم شدن در ماموریت گمرک، عدالت اقتصادی را نیز اجرا نمایند.

براساس این گزارش در مراسم افتتاحیه این نشست ، رضوان پور مدیرکل نظارت برذیحسابان کشور در سخنانی گفت:گزارش های مالی باید دقیق و درست باشد تا به حکمرانان و مدیران دستگاه ها در تصمیم گیری درست در زمان مناسب کمک نماییم .

 

همچنین در این نشست ،امیر جمشیدی سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران بعنوان میزبان این همایش در جمع ذیحسابان گمرکات کشور بیان داشت:ذیحسابان با تعامل ، همدلی ،همراهی، راهنمایی و البته با انعطاف پدیری در اجرای صحیح قانون می توانند بال های پرواز دستگاه باشند.

وی در سخنان خود از مرحوم سام خانیانی ذیحساب گمرکات استان مازندران بعنوان مشاوری امین و مسئولی متعهد، یاری صدیق و مورد اعتماد مجموعه گمرکات استان مازندران یاد کرد و گفت : فقدان وی خسران بسیار عظیم برای این حوزه نظارت و جامعه ذیحسابان کشور است.

شایان ذکر است، همایش ذیحسابان گمرکات کشور با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع، مدیرکل نظارت بر ذیحسابان کشور ، ذیحساب ومدیرکل امور مالی گمرک ایران و مدیرکل توسعه و تجهیز گمرک ایران و سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران در محل سالن همایش اداره کل گمرک نوشهر به مدت دو روز برگزار شد.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

بر گسترش تبادل اطلاعات و ارائه تسهیلات جدید به فعالان اقتصادی برگزیده تاکید گردید

در دیدار معاونین گمرک ایران و روسیه   در هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های …