برگزاری رویدادهای ورزشی، زمینه سفر و رونق گردشگری را فراهم خواهد کرد

نشست کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران با حضور انجمن صنعت ورزش و فعالین گردشگری و با دستور کار بررسی ظرفیت‌های بین‌المللی در حوزه گردشگری ورزشی برگزار شده و حاضرین پیرامون نحوه همکاری در برگزاری رویدادهای مشترک و بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری خارجی در اتاق ایران گفتگو کردند.

در این نشست علی‌اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران با بیان اهمیت بخش گردشگری ورزشی و فرصت‌های موجود گفت: برگزاری رویدادهای ورزشی زمینه سفر و رونق گردشگری را فراهم خواهد آورد در این راستا تقویت بخش خصوصی قطعاً سبب توسعه و تحول بخش گردشگری ورزشی خواهد شد.

در ادامه رحیمی رئیس مرکز مشارکت‌ها، سرمایه‌گذاری و اقتصاد ورزش وزارت ورزش و جوانان نیز از برگزاری رویدادهای ورزشی در شهرستان‌های مرزی و نتایج مثبت اجتماعی این رویدادها سخن گفت و آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود را برای حمایت از بخش خصوصی اعلام کرد.

گویلیان مشاور امور بین‌الملل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز به ظرفیت گردشگری خارجی پرداخته و گفت: برگزاری رویدادهای ورزشی سبب ورود گردشگران خارجی خواهد شد و زمینه ارتباط فرهنگ‌ها در میادین ورزشی را فراهم خواهد کرد.

در ادامه علی چاغروند معاون کمیسیون‌ها و مجامع اتاق با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی اتاق نقش مهمی در تصمیم سازی سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های متولیان امر دارند ادامه داد: برگزاری چنین نشست‌هایی می‌تواند فرصتی برای نزدیک شدن نگاه حاکمیت و بخش خصوصی باشد.

تیموری مشاور کمیسیون گردشگری اتاق نیز بر ضرورت اولویت‌بندی و هماهنگی میان بخش‌ها برای تحقق اهداف و سیاست‌های بخش گردشگری تأکید کرد.

حتما ببینید

دولت از مشوق‌های مالیاتی برای بهبود فضای کسب‌وکار حمایت کند

رئیس اتاق اهواز با اشاره به موضوع معافیت مالیات ارزش‌افزوده شرکت حمل‌ونقل کالا، گفت: مشوق‌های …