بسته «رونق تولید لرستان» تقدیم استاندار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، حسین سلاح ورزی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم روز صنعت با اشاره به اینکه مدت زیادی است که من هر حرفی می زنم یک سنگ و کلوخی به من پرتاب می‌کنند و می‌گویند سیاه نمایی است، اظهار داشت: امروز نیاز است به عنوان نماینده بخش خصوصی با صراحت بیشتری صحبت کنم.

پروازهای یک خط در میان فرودگاه خرم آباد

وی با بیان اینکه زیرساختی مثل فرودگاه زیرساخت اصلی توسعه است، اما فرودگاه خرم آباد با حجم زیادی سرمایه گذاری امروز یک خط درمیان پرواز دارد، تصریح کرد: وقتی ما که ناتوانیم در اینکه بهره برداری از این زیرساخت اینچنینی داشته باشیم چگونه می‌شود به توسعه یافتگی صنعتی رسید.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با تاکید بر اینکه امروز قرار است در مورد مشکلات بخش تولید صحبت کنیم، افزود: افزایش توان تولید و رونق تولید اگر قرار است اتفاقی بیفتد باید هم در بخش عرضه هم در بخش تقاضا شاهد تغییر باشیم.

سلاح ورزی با اشاره به اینکه در حوزه تقاضا، تحرک و تغییر در نظام تولید مستلزم مجموعه‌ای از سیاست‌های مالی، پولی، تجاری و حتی اجتماعی است، گفت: به دلیل مشکلات ناشی از تحریم و نگاه دولت در حفظ کنترل و تصدی بر اقتصاد، از هر گونه سیاستی که منجر به انبساط و تحرک باشد دوری می‌شود و درواقع از ترس مرگ داریم دچار خودکشی می‌شویم.

وی یادآور شد: رکورد روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است سیاست گذاران در رابطه با سیاست گذاری های خود تجدید نظر کنند.

سهم بخش تولید از سرجمع تسهیلات کشور کاهش یافته است

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با بیان اینکه در بخش عرضه نیز به دلیل محدودیتی که بانک‌ها در منابع دارند، الان مهم‌ترین مشکل واحدهای تولید مسئله تأمین مالی است، تصریح کرد: هرچند که از نظر عدد و رقم میزان پرداخت تسهیلات در سال ۹۷ نشان می‌دهد تسهیلات افزایش یافته اما درواقع اینچنین نیست؛ بخشی از تسهیلات واقعی نبوده و اصطلاحاً تسهیلات جایگزین بوده است و نتوانسته کارکرد مؤثر را در بنگاه‌ها داشته باشد.

سلاح ورزی خاطرنشان کرد: سهم بخش تولید از سرجمع تسهیلات کشور کاهش یافته است و به کمتر از ۱۳ درصد رسیده است؛ همچنین تورم بیش از حد باعث شده نیازهای مالی بنگاه‌ها تأمین نشود.

وی با اشاره به اینکه در بخشی که نه هزینه برای ما داشت و نه مشکلی ایجاد می‌کرد و می‌توانست در اقتصاد گشایش ایجاد کند، اقدامی نشد. این بخش بهبود فضای کسب و کار بوده است که هزینه اش جوهر یک امضا است که می‌بینیم در طول یک سال گذشته نه تنها بهبود فضای کسب و کار نداشتیم بلکه در رنکینگ بین المللی از نظر شاخص سهولت فضای کسب و کار ۴ رتبه نزول داشته ایم، اظهار داشت: از نظر داخلی نیز بر اساس پایش های فصلی در حالیکه در سال های گذشته بیشترین مشکل در حوزه تامین مالی بنگاه ها بوده اما در ۶ فصل گذشته گلایه ها روی فضای مقرراتی و مجوزها و موانع کسب و کار است.

اجرای مفاد بسته رونق تولید لرستان نیازمند اراده مدیریت استان است

رئیس اتاق بازرگانی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این قول را می دهیم به مدیران، حاضران، فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه که حداکثر تا هفته آینده بسته رونق تولید لرستان را ارائه دهیم، گفت: این بسته ‬مجموعه ای از راهکارهای اجرایی برای رفع بسیاری از مشکلات و تحرک در فعالیت های اقتصادی است.

سلاح ورزی با تاکید بر اینکه اجرای مفاد این بسته مستلزم اراده ای است که در دستگاه های اجرایی و در سطح مدیریت استان باید وجود داشته باشد، افزود: این بسته رونق تولید را تا هفته آینده تقدیم استاندار می کنیم و تلاش می کنیم در جهت بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید قدم برداریم.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …