بسته پیشنهادی برای رونق تولید در خراسان جنوبی تدوین شود

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام ظهر چهارشنبه در اولین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند در سال ۹۸ اظهار کرد: در سال جاری با توجه به نامگذاری سال به نام رونق تولید، همه ما به عنوان اعضای کمیسیون صنعت مسئولیت مضاعفی داریم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی در مسیر رونق تولید و استراتژی‌هایی که به افزایش تولید منجر می‌شود، می‌تواند با استفاده از بدنه کارشناسی مشاوره‌های فنی و تخصصی ارائه دهد.

احتشام ادامه داد: اعضای کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی چون از کارآفرینان خراسان‌جنوبی هستند، بی‌شک راهکارهای آنان برای رونق تولید، برگرفته از تجربیات و از متن کار است.

وی افزود: مشکل در اخذ تسهیلات بانکی و مسائل مرتبط با آن، کمبود نقدینگی، مشکل بازاریابی و فروش محصولات از جمله مشکلاتی است که تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی با آن رو به رو هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: مهمترین مشکل واحدهای تولیدی در خراسان جنوبی بحث نقدینگی و موضوع سرمایه در گردش است که با افزایش نرخ دلار به یک سوم کاهش یافته است.

احتشام با بیان ضرورت مطالبه گری در حوزه تولید اظهار کرد: سال گذشته کار پژوهشی عمیقی درباره مشکلات واحدهای کوچک و متوسط تولید خراسان‌جنوبی انجام شد ولی متأسفانه مسئولان نتیجه این پژوهش را در ارائه راهکار برای حل مشکلات تولید مد نظر قرار ندادند.

وی بیان کرد: متأسفانه امروزه بسیاری از واحدهای تولیدی خراسان‌جنوبی با ظرفیت کمی کار می‌کنند که در این زمینه نیز باید تدبیری اندیشیده شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند یادآور شد: یکی از اقدامات بسیار مهم تهیه بسته پیشنهادی کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی برای رونق تولید است، که باید پیگیری شود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …