به کاهش سطح مناسبات تجاری با ایران فکر نمی کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی اخبار اقتصادی آلمان، «فولکر ترایر» قائم مقام اتحادیه اتاق های بازرگانی و صنایع آلمان در سخنانی با موضوع همکاری های اقتصادی برلین با تهران اظهار داشت: مناسبات اقتصادی دوجانبه با ایران پس از کاهش تحریم ها علیه ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی رو به فزونی گذاشته است. 

وی در ادامه افزود: حجم مبادلات تجاری میان آلمان- ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی بالغ بر ۳. ۳ میلیارد یورو بوده که ۳ میلیارد یورو صادرات آلمان به ایران و ۳۰۰ میلیون یورو صادرات ایران به آلمان است.

این مقام اقتصادی آلمان همچنین با بیان اینکه شمار زیادی از شرکت های آلمانی دفاتر نمایندگی خود در ایران را بازگشایی کرده اند، گفت: برلین ضمن استقبال از گسترش حضور تجار و بازرگانان آلمانی در ایران بر تداوم، تعمیق و گسترش این مناسبات تاکید دارد. 

وی با اشاره به نزدیک شدن به ضرب الاجل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و اعلام تصمیم درباره توافق هسته ای ایران تاکید کرد: مناسبات تجاری با ایران برای ما حائز اهمیت بوده و بر علاقمندی خود بر حضور در بازارهای ایران تاکید داریم. ما حتی به کاهش مناسبات تجاری با ایران فکر نمی کنیم. 

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …