بوشهر شرایط خوبی برای گسترش مراودات تجاری بین ایران و قطر دارد

به گزارش خبرنگار مهر، خورشید گزدرازی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه تجارت و بازرگانی است و می‌تواند قطب تجارت کشور شود.

وی اضافه کرد: توسعه روابط اقتصادی بین ایران و قطر در دستور کار است و در این راستا نشست‌ها و بازدیدهای مختلف و متنوعی با حضور فعالان و مسئولان اقتصادی دو کشور برگزار شده است.

نایب رئیس اتاق ایران و قطر با اشاره به ظرفیت بالای بوشهر در زمینه تجارت منطقه‌ای و حمل و نقل دریایی خاطرنشان کرد: نزدیکی بنادر استان بوشهر با بنادر کشور قطر فرصت خوبی را برای توسعه مراودات دو کشور فراهم کرده است.

وی بیان کرد: پیوند بخش خصوصی فعال و توانمند دو کشور ایران و قطر می‌تواند شرایط خوبی را برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در سطح کلان ایجاد کند.

گزدرازی با اشاره به آمادگی بازرگانان و تجار استان بوشهر برای توسعه مراودات با قطر ادامه داد: استان بوشهر دارای ظرفیت بسیار بالایی برای تأمین مواد معدنی، غذایی و کشاورزی مورد نیاز کشور قطر است.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر افزود: در صورتی که خطوط هوایی و دریایی منظم و مستمر بین بوشهر و قطر برقرار شود شاهد گسترش روابط تجاری بین این دو کشور خواهیم بود.

وی خواستار توسعه روابط بانکی بوشهر شد و تصریح کرد: باید پیگیری‌های لازم به منظور فعال‌سازی بندر ام‌السعید قطر برای تخلیه کالاهای فله و همچنین کاهش فرآیند اداری صادرات به قطر انجام شود.

حتما ببینید

۱۰۰۰ تن ذخیره استراتژیک شکر در کرمان وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، مجید بیگلری صبح شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان …