بیمارستان‌های تهران با تمام ظرفیت درگیر کرونا هستند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما دکتر”نادر توکلی” در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه روز دوشنبه آمار جانباختگان به ۱۶۹ نفر رسید، گفت: از ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در تهران حدود ۱۱ هزار تخت درگیر بیماران کرونایی هستند.

او گفت: در اوج شیوع بیماری هستیم و بیمارستان‌های تهران با تمام ظرفیت درگیر کرونا هستند.

دکتر توکلی افزود: ۵ هزار و ۸۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها بصورت بستری موقت درمان می‌شوند و تقریبا ۲۵ درصد بیمارانی که بستری می‌شوند کارشان به بخش مراقبت‌های ویژه کشیده می‌شود.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: تهران به دلیل ارتباط با اکثر استان‌ها مستعد درگیری با ویروس کروناست و در آمار‌ها شاهد کاهش مرگ و میر در افراد واکسینه شده بالای ۶۰ سال هستیم.

دکتر نادر توکلی گفت: روز دوشنبه ۹۶ هزار نفر در تهران واکسن زدند و مردم هر گونه واکسن کرونایی را که در دسترس دارند، تزریق کننند.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم وضع کرونایی این استان را مناسب ندانست و گفت: میزان شیوع بیماری بالا است.

دکتر موسوی، گفت: کل تخت‌های بیمارستانی استان، حدود ۶ هزار تخت است در حالیکه بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر بستری دائم و به همین مقدار هم بستری موقت داریم.

او سویه جدید کرونا را با ابتلای بسیار بالا اعلام کرد و افزود: میزان رعایت شیوه نامه‌ها در استان حدود ۵۰ درصد است.

دکتر خسرو صادق‌نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) هم گفت: تمام تخت‌های بیمارستان پر از بیماران کرونایی است و روزانه بین ۴۵۰ نفر بستری موقت می‌شوند.

او گفت: هر گونه علائم سرما خوردگی را ابتلا به کرونا تلقی کنید.

حتما ببینید

برگزاری نمایشگاه پوشاک شهر خانواده یک مُسکّن است

به گزارش خبرنگار مهر، سومین دوره رویداد ملی مدآفرین، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ …

دیدگاهتان را بنویسید