تامین نقدینگی واحدهای راکد بزرگترین چالش رونق تولید است

به گزارش خبرنگار مهر، کیوان کاشفی عصر امروز شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه با حضور رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: کرمانشاه پس از سال‌ها در یک مسیر توسعه‌ای قرار گرفته که بخشی از آن حاصل تلاش استاندار و بخش دیگری با تلاش‌های نمایندگان مجلس صورت گرفته است.

وی افزود: چون امسال به سال رونق تولید نامگذاری شده است نسبت به جمع آوری یک برنامه راهبردی اقدام کردیم که امیدواریم از طرف دولت به عنوان یک سند یکساله برای رونق تولید بتوانیم از آن استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین با این شعار می‌توانیم معضل مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری از بحث‌های مالیاتی دیگر را نیز طی امسال بهبود دهیم.

کاشفی یادآور شد: امروز تأمین نقدینگی برای همه واحدها حداقل سه برابر شده است و این بزرگترین چالش ماست اینکه باید چقدر از آن را بازار سرمایه تأمین کند و چقدر از آنها توسط بانک‌ها تأمین شود که بتوانند با ما همکاری کنند و یک طرفه هم پیش نرویم یکی از دغدغه‌هایی است که در این سند به آن پرداختیم.

وی ادامه داد: بخش مالیات و تأمین اجتماعی از حوزه‌هایی هستند که با تسهیلگری می‌توانند رونق را به واحدهای تولیدی برگردانند و فضای کسب و کار را بهبود بخشند.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی یادآور شد: جنس بهبود وضعیت کسب و کار نرم‌افزاری چندان به پول نیاز ندارد، لذا می‌توانیم در این راستا بسیاری از مشکلات فضای کسب و کار را حل و فصل کنیم.

کاشفی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایران کشور اشباعی است و سطح خرید داخلی آن محدود است لذا در این راستا حتماً باید به کشورهای مختلف توجه داشته باشیم تا بتوانیم بخش صادرات در رونق تولید را حل و فصل کنیم.

وی با بیان اینکه واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل ما کمتر از نرم کشوری است، افزود: در استان واحدهای بسیار خوبی داریم که امیدواریم بتوانیم آنها را به چرخه تولید برگردانیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگر بخش خصوصی و پیمانکاران ما بتوانند مطالبات دولتی خود را دریافت کنند بسیاری از مسائل مالی و تنگناهای نقدینگی ما حل و فصل خواهد شد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …