تجارت بین کشورهای حاشیه دریای خزر گسترش یابد

به گزارش خبرنگار مهر، هادی تیزهوش تابان صبح دوشنبه در هجدهمین اجلاس شورای همکاری اتاق‌های بازرگانی حاشیه دریای خزر دربابلسر، کمک به گسترش تجارت کشورهای حاشیه خزر، تدوین برنامه توسعه همکاری، تبادل اطلاعات بازرگانی و برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها و نمایش‌ها را از جمله برنامه‌های دو کشور از زمان تأسیس اتاق مشترک اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ اتاق از کشورهای مختلف عضو آی سی بی سی هستند افزود: این اجلاس باعث شد موضوعات و مشکلات را ارزیابی کنیم و مشکلات بین تجار دو کشور را کاهش دهیم.

تیزهوش تابان، راه اندازی سرای تجاری ایران در آستاراخان مهمترین دستاورد دو کشوررشمرد که با احداث آن بسیاری از کارهای بازرگانی انجام شد و گفت: ظرفیت‌های تجاری بسیاری در کشورهای حاشیه خزر وجود دارد که با شناسایی و رفع آن می‌توانیم به توسعه و دستاوردهای بسیاری دست یابیم.

عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز با بیان اینکه باید ببینیم این اجلاس چه دستاوردهایی را می‌تواند برای مازندران به ارمغان آورد افزود: اگر از ظرفیت‌های حاشیه دریای خزر به خوبی استفاده شود تحریم کشورهای دیگر هیچ اثری نخواهد داشت.

وی گفت: وظیفه ما به عنوان اتاق‌های دریای خزر این است که به سرعت و جدیت موضوعات مختلف را در کمیته اجرایی پیگیری و مشکلات پیش رو را حل کنیم.

هجدهمین اجلاس رؤسای اتاق‌های بازرگانی با حضور سفرایی از کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، ویتنام، ازبکستان، قرقیزستان و غیره در حال برگزاری است.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …