تحجر فکری مدیران سبب فراری شدن سرمایه‌گذاران شده است

به گزارش خبرنگار مهر، شهاب نادری ظهر امروز شنبه در همایش بیست و دومین سالروز ملی صادرات و آئین تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه استان کرمانشاه همچنان در رتبه اول بیکاری کشور قرار دارد، اظهار داشت: در شرایط بد اقتصادی و جنگ تمام عیاری که علیه کشور ما شروع شده است باید در راستای تولید و توسعه اقتصادی تلاش مضاعفی داشته باشیم.

وی افزود: با بروکراسی حاکم بر ادارات استان بجای جذب سرمایه‌گذار کاری کردیم که اگر سرمایه‌گذاری هم پیدا شود آنرا فراری دهیم.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برون‌سپاری کار اساسی ماست و برای استان کرمانشاه زشت است که امروز استانهای اطراف که حتی روزی زیرمجموعه استان ما بوده اند نسبت به ما پیشرفت بیشتری داشته باشند لذا آنها با کار تیمی و جمعی موفق شدند از ما پیشی بگیرند.

وی بیان کرد: با بروکراسی حاکم بر جو کرمانشاه نمی توانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم و تحجر فکری مدیران سبب فراری شدن سرمایه‌گذاران شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: در شرایطی که استان کرمانشاه در بحث آسیب های اجتماعی در وضعیت بحرانی به سر می برد لازم است نسبت به ایجاد اشتغال تلاش کنیم.

وی اشاره ای به وضعیت بد زیرساختها در مرزهای شیخ صله و شوشمی داشت و گفت: در این مرزها شرایط به گونه ای است که هیچ کس حاضر به کار کردن در آنجا نیست لازم است به زیرساختها رسیدگی شود.

نادری با انتقاد از بالا بودن پرداخت سقف دریافت مالیاتها در استان کرمانشاه یادآور شد: با توجه به ایک موضوع متاسفانه استان کرمانشاه در دست در جیب مردم کردن رتبه اول را دارد اما در زمینه خدمات اینگونه نیست.

وی ادامه داد: سطح پرداخت مالیات در استان تهران ۶٫۶، در استات اصفهان ۳ درصد، استان اراک با آن همه صنعت ۲٫۲ درصد است اما استان کرمانشاه با این همه مشکلات و آمار بالای بیکاری ۲۷٫۳ درصد است که این اصلا در حالت تعادل نیست.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از مولفه های اقتصادی استان ما بحث مالیات است که باید در جهت معافیت‌های مالیاتی در استان مسئولین برای توسعه اقتصادی استان بحث معافیت های مالیاتی را در دستور کار قرار دهند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …