ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی آسان تر می شود

گمرک و سازمان غذا و دارو برای تسهیل در تشریفات گمرکی دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی راهکارها و پیشنهادات جدید را در چارچوب تفاهم نامه مشترک بررسی کردند تا با این اقدامات، ترخیص محصولات سلامت محور از گمرک آسان تر  شود.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۴۷

زمان انتشار:
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ – ۰۷:۰۳ قبل از ظهر

۸ بازدید

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، مفاد و بندهای تفاهم نامه برای تسهیل و تسریع بیشتر ترخیص محصولات سلامت محور عصر امروز در نشستی با حضور دکتر محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران و دکتر سید حیدر محمدی معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این‌ گزارش، گمرک و سازمان غذا و دارو، تسریع، تسهیل، شفاف سازی، افزایش کارایی و نظارت در مرحله صدور مجوز ترخیص را مورد تاکید قرار دادند.

این‌ گزارش می افزاید:  همکاری گمرک و سازمان غذا و دارو در ارزش گذاری دقیق دارو و مواد اولیه دارویی، نحوه و چگونگی نگهداری محصولات سلامت محور در انبارها با رعایت و تفکیک محصولات نیازمند به انبار سرد و نحوه ارتباط سیستمی دو سازمان برای تبادل الکترونیکی اسناد و مجوزها با همکاری واحدهای فن آوری طرفین از مهمترین مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است در این‌ نشست معاون امور گمرکی گمرک ایران و مدیران مرتبط با سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

کسب رتبه اول کارنه تیر در دنیا توسط گمرک ایران

دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (IRU) اعلام کرد امبرتو دپرتو …