ترخیص روزانه کالا از گمرکات به ۶ هزار کامیون رسید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، فرود عسگری گفت: تاخیرهایی در ارتباط با دریافت تفاوت نرخ ارز­ در ترخیص کالاها به وجود آمده بود که با مصوبه ۱۶ مردادماه هیات دولت­ و معافیت ۳ هزار و ۴۷۰ ردیف کد کالا از دریافت این تفاوت، مشکل حل شد.

رییس کل گمرک ایران افزود: هم اکنون با اصلاحات انجام شده روند ترخیص کالا از گمرک از ۳ هزار و ۴۰۰ کامیون در روز به ۶ هزار کامیون افزایش یافته که این میزان بالاتر از حد معمول است.

عسگری با تاکید بر اینکه با اصلاحیه روند دریافت تفاوت بسیاری از مشکلات مربوط به ترخیص کالا حل شده است، گفت: ضمناً به وزارتخانه‌های صمت و بهداشت و درمان اختیاراتی داده شده تا برای برخی از مواداولیه و یا تجهیزات خطوط تولید که در کدهای مشمول معافیت قرار نمی‌گیرند به تشخیص وزیر دستور ترخیص داده شود.

وی ادامه داد: بنابراین اگر افرادی کالاهایی را وارد کشور کردند که فکر می‌کنند باید مشمول مصوبه معافیت از پرداخت تفاوت نرخ ارز شود، اما کد این کالاها در میان ۳ هزار و ۴۷۰ ردیف اعلامی وجود ندارد، می‌توانند با مراجعه به وزارتخانه‌های مربوطه و دریافت دستور وزیر از این مصوبه استفاده کنند.

حتما ببینید

پلیس امنیت اقتصادی یار و همراه گمرک است 

در همایش پلیس امنیت اقتصادی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از خدمات، اقدامات و تحولات …