ترخیص کالا در گمرکات به حالت عادی بازگشت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، فرود عسگری با بیان اینکه همواره کمک کار واحدهای تولیدی به ویژه خودروسازان بودیم، ­ اظهار داشت: گمرک توانست برای مشکلات بانکی کسانی که مشکل تخصیص و تامین داشتند کالاها را به صورت درصدی ترخیص کند یعنی ۸۰ تا ۹۰ درصد محموله های وارداتی را برای خودروسازان ترخیص کردیم اخیرا هم که بحث مابه التفاوت نزخ ارز نیما و بانکی با بازار آزاد پیش آمد فعلا پرداختی به بانک صورت نمی گیرد بلکه با مراجعه به بانک عامل، تعهدی مبنی به پرداخت در ۶ ماه آینده می دهند البته در ۲۹ مرداد دولت مصوبه ای داد که مشکل تا حدودی حل و روند ترخیص در گمرک عادی شد.

وی اضافه کرد: خطوط تولید و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید با تشخیص وزارت صنعت مشمول معافیت شد که در قالب ۳۴۷۰ ردیف تعرفه کد اچ اس به ما اعلام شد که هم اکنون ما و بانک مرکزی داریم به آن عمل می کنیم طوری که وضع ترخیص خوب و مناسب شده است.

رییس کل گمرک ایران، گفت: در ابلاغ مصوبه ۲۹ مرداد از آنجا که تکلیف از ابتدا مشخص نبود ابتدا به سازمان حمایت داده شد و سپس به بانک مرکزی، قدری مشکل در ترخیص کالاها ایجاد کرد اما بلافاصله اصلاح صورت گرفت و ما هم چهارشنبه گذشته به گمرکات ابلاغ کردیم.

عسگری افزود: از طرفی چون وزارت صنعت، کد اچ اس را به گمرک و بانک مرکزی ابلاغ کرد مشکل خاصی اکنون در ترخیص کالاها از گمرک وجود ندارد. وی افزود: آماری که از گمرکات گرفتم ترخیص کالا در گمرکات به حالت عادی بازگشته است.

حتما ببینید

دفاع از عملکرد کارکنان زحمتکش گمرک در سرلوحه کار حراست قرار گیرد 

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک در جمع مسئولان حراست گمرکات کشور:  دکتر محمد …