ترخیص ۱۴محموله از اقلام مقابله با کرونا/همکاری بی‌نظیر گمرک و صمت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی با بیان اینکه طی روزهای ۳ و ۴ فروردین ماه، ۲۴ بسته مواد دارویی مرتبط به وزن ۶۷۸ کیلوگرم طی دو محموله؛ ۱۴۹ کارتن ماسک تنفسی به وزن ۱۲۵۳ کیلوگرم طی دو محموله؛ ۸ بسته کیت آزمایشگاهی به وزن ۱۸ کیلوگرم موضوع یک محموله؛ ۳۵ نگله ماشین آلات خط تولید ماسک به وزن بیش از ۱۲ تن موضوع دو اظهارنامه؛ ۲۲۱ کارتن ماسک N۹۵ بوزن ۲ تن طی سه محموله؛ ۱ کارتن کیت آزمایشگاهی به وزن ۱۶ کیلوگرم؛ ۹۲ کارتن عینک، ماسک و لباس ایزوله به وزن ۶۰۶ کیلوگرم موضوع یک محموله و ۱۰۴۵۱ کارتن لباس یکبارمصرف پزشکی (گان) به وزن ۵۵ تن موضوع محمولۀ دوم وارداتی بوده است.

معاون گمرک ایران با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی کارکنان گمرک ایران، افزود: انجام تشریفات این اقلام به صورت شبانه روزی و درحداقل زمان ممکن توسط گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در سایه هماهنگی سازمان‌های ذیربط انجام شده؛ به نحوی که کلیۀ تشریفات گمرکی مربوط به این محموله‌ها به زیر ۲ ساعت تقلیل یافته است.

انجام تشریفات گمرکی به صورت شبانه‌روزی

ارونقی با اشاره به بازدید اخیر وزیر امور اقتصادی و دارائی از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: وزیر اموراقتصادی و همچنین رئیس کل گمرک ایران، روز دوم فروردین از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید داشته و ضمن اینکه از نزدیک در جریان چگونگی تشریفات گمرکی اقلام مربوطه بصورت شبانه روزی قرار گرفتند، تأکید بر انجام تشریفات گمرکی این کالاها به صورت حمل یکسره و درحداقل زمان ممکن داشتند که در این راستا کلیۀ گمرکات اجرائی کشور، نسبت به این موضوعات اهتمام لازم را بعمل خواهند آورد؛ به نحوی که هیچ‌گونه ایستایی در انجام تشریفات گمرکی این کالاها به وقوع نپیوندد.

معاون امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به تعامل بوجود آمده با سازمان‌های همجوار اعلام کرد: مطابق تصویب نامۀ هیأت وزیران، رفع ممنوعیت واردات، اِعمال محدودیت و ممنوعیت صادرات، تغییر در سود بازرگانی واردات و عوارض صادراتی اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تأمین نیاز مراکز درمانی و مردم برای مقابله و مهار ویروس کرونا به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار گردیده است.

همکاری بی نظیر وزارت صنعت با گمرک در صدور مصوبات مورد نیاز در کمتر از دو ساعت

وی تصریح کرد: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این راستا، کمال تعامل را با سازمان گمرک داشته به نحوی که مکاتبات فیمابین دو مرجع فوق یعنی گمرک و وزارت صمت درخصوص مصوبات مورد نیاز، حتی به چند ساعت نرسیده و مصوبه مربوطه به گمرک ابلاغ گردیده است. علاوه بر آن می‌توان گفت مجوزهای قانونی ترخیص از سوی وزارت بهداشت نیز ظرف چند ساعت صادر و در اختیار واردکنندگان اقلام مربوطه قرار داده شده است.

ارونقی افزود: بر این اساس باید از پیگیری‌های مجدانه مراجع نظارتی در رفع ایستایی‌های بوجود آمده علی الخصوص سازمان اطلاعات سپاه تشکر کرد که زمینه‌ای فراهم نمود تا با پیگیری‌های صورت پذیرفته، اقدامات موثری در راستای ترخیص به هنگام اقلام وارده و نیز بازگشت اقلام صادراتی به کشور، صورت پذیرفت.

این مقام مسئول افزود: تشریفات گمرکی ۴ محمولۀ دیگر، هم اکنون درحال انجام است که به محض ترخیص این اقلام، مشخصات مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

حتما ببینید

پلیس امنیت اقتصادی یار و همراه گمرک است 

در همایش پلیس امنیت اقتصادی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از خدمات، اقدامات و تحولات …