تعامل اجتماعی بدون ایجاد امنیت و آرامش ثبات ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، محمد بختیار خلیقی در نشست پلیس، امنیت و اصناف که با حضور جمعی از اصناف و بازاریان و مسئولان استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهارداشت: امنیت یکی از نعمت های بسیار بزرگ است تا جایی که قران مجید یکی از آثار ایمان را امنیت می داند.

وی افزود: اساسا ایمان از همان ریشه امن است ایمان به خدا و دین حق و راه حق هم برای قلب روح انسان آرامش و امنیت می آفریند و هم برای زندگی اجتماعی ما امنیت آفرین است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت و معدن و تجارت کردستان ادامه داد: امروز با عنوان روز پلیس، امنیت و اصناف نامگذاری شده و قطعا همکاری اصناف با مدیریت نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی با توجه به ارتباط کاری که با هم دارند ضامن موفقیت و پیشرفت و اصلاح جامعه خواهد بود.

خلیقی با بیان اینکه بدون همکاری و تعامل باهم امنیت به طور کامل در سطح جامعه برقرار نمی شود، یادآور شد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تهاجم گسترده ای در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی را علیه اهداف و آرمان های جمهوری اسلامی آغاز کرده اند.

وی بیان کرد: بنابراین برای مقابله با این تهدید که امروزه شاهد آن هستیم و سمت و سوی مشخصی ندارد به توان و همت تمام مردم نیاز است که اصناف باید به دلیل تاثیرگذاری از اقشار پای کار باشند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه اصناف از بدو انقلاب اسلامی در عرصه دفاع از کشور حضوری پررنگ داشته اند و یکی از وظایف و مسولیت های مهم خود را همکاری و تعامل با نیروی انتظامی می دانند، گفت: در حال حاضر ارتباط بسیار صمیمانه ای میان اصناف و نیروی انتظامی وجود دارد که در سایه این تعامل بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی پیش از نفوذ به جامعه از بین می روند.

خلیقی اظهارداشت: برگزاری همایش پلیس، امنیت و اصناف فرصت مغتنمی است تا اصناف و نیروی انتظامی شناخت بیشتری از مسولیت های همدیگر پیدا کرده و راهکارهای همکاری دو جانبه را برای برون رفت از مشکلات اتخاذ کنند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: امنیت یکی از مباحث مهم و بسیار پیچیده در جامعه است و بدون آن هیچ یک از تعاملات اجتماعی ثبات نخواهد داشت.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به برکت سربازان دلیر نیروهای نظامی و انتظامی در اقتدار کامل قرار دارد اما نباید فراموش کنیم که دشمنان نیز بیکار نمانده اند و اهداف شوم خود را در عرصه های مختلف دنبال می کنند.

خلیقی ادامه داد: اصناف با توجه به گستردگی و وسعت خدمات خود می توانند، دست شبکه های زیرزمینی قاچاق کالاها و اقدام ضد فرهنگی را در رسیدن به مقاصدشان کوتاه کنند.

وی یادآور شد: شبکه بزرگی از فعالان صنفی می توانند با رفتار و کردار اسلامی الگویی برای جامعه باشند و یک رفتار پسندیده را در میان مردم به فرهنگ تبدیل کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به فعالیت هشت هزار اتحادیه صنفی و ۴۰۰ اتاق اصناف در سطح کشور بیان کرد: ۶۷ هزار واحد صنفی در قالب ۱۳۵ اتحادیه و ۱۰ اتاق اصناف در استان کردستان فعالیت می کنند.

خلیقی گفت: این مجموعه ظرفیت عظیمی است که یکی از بزرگترین تشکل های غیر دولتی در ایران جامعه اصناف است که در کشور جمعیتی بالغ بر ۲۴ میلیون نفر و در استان کردستان ۱.۶ درصد از کل جمعیت استان را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان سخنان خود اظهارداشت: اصناف هم مشکلات زیادی دارند که باید به این مشکلات بصورت ویژه از طریق تعامل با مسئولان مربوطه رسیدگی شود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …