تعامل اجتماعی بدون ایجاد امنیت و آرامش ثبات ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، محمد بختیار خلیقی در نشست پلیس، امنیت و اصناف که با حضور جمعی از اصناف و بازاریان و مسئولان استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهارداشت: امنیت یکی از نعمت های بسیار بزرگ است تا جایی که قران مجید یکی از آثار ایمان را امنیت می داند.

وی افزود: اساسا ایمان از همان ریشه امن است ایمان به خدا و دین حق و راه حق هم برای قلب روح انسان آرامش و امنیت می آفریند و هم برای زندگی اجتماعی ما امنیت آفرین است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت و معدن و تجارت کردستان ادامه داد: امروز با عنوان روز پلیس، امنیت و اصناف نامگذاری شده و قطعا همکاری اصناف با مدیریت نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی با توجه به ارتباط کاری که با هم دارند ضامن موفقیت و پیشرفت و اصلاح جامعه خواهد بود.

خلیقی با بیان اینکه بدون همکاری و تعامل باهم امنیت به طور کامل در سطح جامعه برقرار نمی شود، یادآور شد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تهاجم گسترده ای در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی را علیه اهداف و آرمان های جمهوری اسلامی آغاز کرده اند.

وی بیان کرد: بنابراین برای مقابله با این تهدید که امروزه شاهد آن هستیم و سمت و سوی مشخصی ندارد به توان و همت تمام مردم نیاز است که اصناف باید به دلیل تاثیرگذاری از اقشار پای کار باشند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه اصناف از بدو انقلاب اسلامی در عرصه دفاع از کشور حضوری پررنگ داشته اند و یکی از وظایف و مسولیت های مهم خود را همکاری و تعامل با نیروی انتظامی می دانند، گفت: در حال حاضر ارتباط بسیار صمیمانه ای میان اصناف و نیروی انتظامی وجود دارد که در سایه این تعامل بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی پیش از نفوذ به جامعه از بین می روند.

خلیقی اظهارداشت: برگزاری همایش پلیس، امنیت و اصناف فرصت مغتنمی است تا اصناف و نیروی انتظامی شناخت بیشتری از مسولیت های همدیگر پیدا کرده و راهکارهای همکاری دو جانبه را برای برون رفت از مشکلات اتخاذ کنند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: امنیت یکی از مباحث مهم و بسیار پیچیده در جامعه است و بدون آن هیچ یک از تعاملات اجتماعی ثبات نخواهد داشت.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به برکت سربازان دلیر نیروهای نظامی و انتظامی در اقتدار کامل قرار دارد اما نباید فراموش کنیم که دشمنان نیز بیکار نمانده اند و اهداف شوم خود را در عرصه های مختلف دنبال می کنند.

خلیقی ادامه داد: اصناف با توجه به گستردگی و وسعت خدمات خود می توانند، دست شبکه های زیرزمینی قاچاق کالاها و اقدام ضد فرهنگی را در رسیدن به مقاصدشان کوتاه کنند.

وی یادآور شد: شبکه بزرگی از فعالان صنفی می توانند با رفتار و کردار اسلامی الگویی برای جامعه باشند و یک رفتار پسندیده را در میان مردم به فرهنگ تبدیل کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به فعالیت هشت هزار اتحادیه صنفی و ۴۰۰ اتاق اصناف در سطح کشور بیان کرد: ۶۷ هزار واحد صنفی در قالب ۱۳۵ اتحادیه و ۱۰ اتاق اصناف در استان کردستان فعالیت می کنند.

خلیقی گفت: این مجموعه ظرفیت عظیمی است که یکی از بزرگترین تشکل های غیر دولتی در ایران جامعه اصناف است که در کشور جمعیتی بالغ بر ۲۴ میلیون نفر و در استان کردستان ۱.۶ درصد از کل جمعیت استان را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان سخنان خود اظهارداشت: اصناف هم مشکلات زیادی دارند که باید به این مشکلات بصورت ویژه از طریق تعامل با مسئولان مربوطه رسیدگی شود.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …