تلاش برای ایجاد گذر مرزی با ترکمنستان ادامه دارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد گفت: برای ایجاد گذر مرزی با ترکمنستان تلاش‌های زیادی شده است و در این خصوص توانستیم کمیسیون مشترک نمایندگان دو کشور را فعال کنیم که مرز را بررسی کنند.

مازیار زند در نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق بجنورد با معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی، افزود: با اقدامات انجام شده، روزنه‌ای ایجاد شده که مرز بین استان خراسان شمالی با ترکمنستان موردبررسی دوباره قرار گیرد که کجا مناسب ایجاد این گذر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش یکی از مشکلات صنایع استان را کمبود گاز در زمستان دانست و تصریح کرد: از اداره گاز می‌خواهیم که همچون سال گذشته بدون اجازه گاز را قطع نکند بلکه هماهنگی برای قطع و برنامه‌ریزی با دستگاه‌ها داشته باشد.

وی خواستار برنامه‌ریزی برای اعزام و یا پذیرش هیات‌های تجاری از کشورهای خارجی شد و افزود: باید در این خصوص با برنامه و هدف کار کنیم.

بهره‌مندی از ظرفیت اتاق بازرگانی در مسیر رشد اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی در مسیر رشد اقتصادی و توسعه صادرات می‌توان بهره برد.

ناصر فخر موحدی با بیان اینکه اقدامات ارزشمندی در حوزه اقتصادی انجام شده، افزود: برای اینکه تولیدات استان منجر به صادرات شود باید دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها و ظرفیت‌های قانونی به‌درستی اجرایی شود تا شاهد رشد اقتصادی و توسعه صادرات باشیم.

وی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه مقررات زدایی را دو ابزار مهم برای توسعه صادرات عنوان کرد.

وی اظهار کرد: خراسان شمالی در خیلی از شاخص‌ها روند رو به رشدی را طی کرده و این اتفاق در سایه همدلی بخش خصوصی و دولتی بوده است لذا ارتباط بین دولت و بخش خصوصی ارزشمند است.

هیات نمایندگان مسائل و مشکلات را احصا کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی از هیات نمایندگان استان خواست تا مسائل و مشکلات استان را احصا کنند و افزود: حوزه‌ها اقتصادی و سرمایه‌گذاری در هر دستگاه اجرایی و اداره‌ای مشکل دارند موضوعات را احصا کنند و در اختیار ما قرار دهند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا مشکلات را با دستگاه‌ها برطرف کنیم که در این راستا از ظرفیت‌های کارگروه‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

حتما ببینید

دولت از مشوق‌های مالیاتی برای بهبود فضای کسب‌وکار حمایت کند

رئیس اتاق اهواز با اشاره به موضوع معافیت مالیات ارزش‌افزوده شرکت حمل‌ونقل کالا، گفت: مشوق‌های …