توسعه صادرات خرما از برنامه‌های مهم استان بوشهر است

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم قائدی بعدازظهر دوشنبه در نشست برنامه‌ریزی برگزاری جشنواره ملی خرما در بوشهر اظهار داشت: نخستین جشنواره و نمایشگاه خرما و صنایع وابسته در سال گذشته آثار و برکاتی به همراه داشت و امسال دومین جشنواره و نمایشگاه ملی خرما در بوشهر برگزار می‌شود که می‌تواند در رونق تولید و اقتصادی این محصول مؤثر باشد.

وی، با بیان اینکه یکی از توانمندی‌های استان بوشهر تولید و صادرات خرمای ارگانیک است افزود: دومین جشنواره ملی خرما و صنایع وابسته از ۲۱ تا ۲۴ آبان در بوشهر با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر، انجمن ملی خرما و با حضور مسئولان ملی و استان‌های خرماخیز، نمایندگانی از مدیران استان‌های جنوبی برگزار می‌شود.

قائدی تصریح کرد: تولید سالانه افزون بر ۱۵۰ هزار تن خرما در استان بوشهر نشان از ظرفیت بالای تولید این محصول در استان است که در همین راستا توانمندی تولیدی و صادراتی خرمای استان بوشهر در نمایشگاه تخصصی ارائه می‌شود.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری بوشهر گفت: باید تلاش‌ها برای برگزاری کم نقص این نمایشگاه با همکاری، همراهی و همگانی با جدیت ادامه یابد.

وی بیان کرد: این جشنواره از بخش‌های مختلفی ازجمله همایش، نمایشگاه، میز خرما، کارگاه آموزشی و تورهای گردشگری تشکیل‌شده و نقش مهمی در معرفی استان دارد و می‌تواند برای فعالان حوزه نخل و خرما و علاقه‌مندان مفید باشد.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: خرما و نخل در استان بوشهر کارکردی فراتر از اقتصاد و معیشت دارد و بافرهنگ مردم بومی استان عجین است و رونق کسب‌وکارهای مربوط به خرما علاوه بر اثرات اقتصادی، مزایای فراوان دیگری برای استان دارد.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …