توقیف یک محموله ۲۵ تنی قاچاق قطعات مستعمل خودرو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، ماموران گمرک باشماق مریوان در یک عملیات، با هوشیاری و رصد یک محموله تزانزیتی قطعات مستعمل، موفق شدند، ۲۵ تن ضایعات قطعات موتور را شناسایی و کشف کنند که جایگزین قطعات مستعمل به ارزش ۸ میلیارد ریال شده بود.

ماموران گمرک باشماق با رصد یک محموله ترانزیتی قطعات مستعمل، پس از مشکوک شدن به آن و کنترل و رهگیری اطلاعات محموله ازطریق سامانه های هوشمند الکترونیکی، به بررسی و ارزیابی دقیق آن اقدام کردند. بر اساس این گزارش، پس از بازرسی این محموله ترانزیتی خروجی  مشخص شد،۲۵ تن از ۲۷/۵ تن محموله مورد نظر به ارزش حدود ۸ میلیارد ریال در داخل کشور تخلیه و به جای آن ضایعات مربوط به قطعات موتور، گیربکس و اکسل بارگیری شده است.

بر اساس این گزارش، این محموله  به دلیل دستکاری و جابه جا کردن بار کالای ترانزیتی بر اساس قانون مشمول قاچاق می شود. در حال حاضر واردات قطعات یدکی مستعمل به کشور ممنوع است . محموله کشف شده ، پس از توقیف از سوی ماموران گمرک جهت انجام مراحل قضایی به مرجع رسیدگی کننده تحویل شد.

پس از الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به سامانه های هوشمند، کنترل محموله های ترانزیتی و رهگیری اطلاعات  از این طریق انجام میشود. این اقدام نه تنها کنترل و شناسایی محموله را تسریع کرده که ریسک قاچاق در محموله های ترانزیتی را بالا برده است.

حتما ببینید

از هفته آینده ماشین آلات بخش تولید با سپرده چکی ترخیص می‌شود

خبرخوش وزیر اقتصاد برای تولیدکنندگان؛ وزیر اقتصاد گفت: واردکنندگان ماشین آلات بخش تولید به صورت …