تکذیب کشف قاچاق ۱۴ هزار تن برنج در یکی از گمرکات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، در توضیحات گمرکات استان سیستان و بلوچستان آمده است: روز گذشته برخی از رسانه‌ها به نقل از امیر خجسته نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از کشف محموله قاچاق ۱۴ هزار تنی برنج خبر دادند که این ادعا تکذیب می‌شود.

موضوع، مربوط به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن برنجی است که به دلیل ممنوعیت‌های فصلی واردات برنج در انبارهای گمرکات سیستان و بلوچستان دپو شده و امکان ترخیص ندارد.

با این وجود وفق مقررات و براساس بخشنامه‌های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت به صاحبان کالا اعلام شده که نسبت به ترخیص این محموله‌ها اقدام و تحت کلید انبارهای شرکت بازرگانی دولتی تا اتمام مدت زمان ممنوعیت فصلی واردات، برنج‌ها را نگهداری نمایند که تاکنون درخواستی در این رابطه به گمرکات استان داده نشده است.

همچنین گمرکات استان سیستان و بلوچستان در خصوص ادعای واردات بنز، سانتافه و خودروهایی از این قبیل به عنوان لوازم خانگی توضیح داد: در سال ۱۳۹۱ فردی با استفاده از خلاءهای موجود و در شرایطی که صدور قبض انبار الکترونیکی نبود اقدام به جعل قبض انبار منطقه آزاد چابهار نمود و در لا به لای لوازم خانگی تعداد ۴ دستگاه خودروی سواری را جاسازی و به گمرک اظهار کرد که قبل از آنکه کالا ارزیابی و منتهی به صدور پروانه شود متهم این خودروها را از محوطه منطقه آزاد چابهار خارج نمود که در بررسی های بعدی مشخص شد فرد متخلف این خودروها را از درب خروج گمرک خارج نکرده و با شگردهای دیگری از محوطه منطقه آزاد چابهار خارج کرده است.

لذا خروج این خودروها از گمرکات تکذیب و تأکید می‌گردد که اقدام به خروج ۴ دستگاه خودروی وارداتی تحت عنوان لوازم خانگی در سال ۱۳۹۱ از طریق درب خروج گمرک صورت نگرفته و در همان زمان برای افراد متخلف از طریق نهادهای مرتبط پرونده قضایی تشکیل و پیگیری‌های مرتبط به‌عمل آمده است.

حتما ببینید

پلیس امنیت اقتصادی یار و همراه گمرک است 

در همایش پلیس امنیت اقتصادی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از خدمات، اقدامات و تحولات …