جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را برند کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مجیدی پیش از ظهر شنبه در نشست تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی خراسان‌جنوبی که در محل اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری در خراسان‌جنوبی بی شک می‌تواند منجر به ایجاد بازار کار و اشتغال می شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: گردشگری یک صنعت پیشران، پیشگام و تحریم شکن است که می‌تواند زمینه ساز ایجاد یک تصور ذهنی مطلوب از خراسان‌جنوبی در اذهان باشد.

مجیدی با اشاره به اینکه باید جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی تبدیل به یک برند شود، ادامه داد: برگزاری همایش بین المللی کویر لوت در اردیبهشت ماه سال ۹۸ نیز در همین راستا در استان برگزار شد.

وی با اشاره به همایش ملی عناب در سوم و چهارم شهریورماه، افزود: عناب یک مزیت نسبی خراسان‌جنوبی است ولی گاه مشاهده می شود که در طرح های ملی مرتبط با عناب استان های دیگر به عنوان پایلوت انتخاب می شوند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اینکه باید در حوزه سرمایه گذاری خارجی به چند سؤال پاسخ بدهیم، ادامه داد: چرایی اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه گردشگری، پیش شرط‌های سرمایه‌گذاری خارجی و منطقی بودن این نوع سرمایه‌گذاری از جمله این سؤال‌ها است.

مجیدی با انتقاد از وضعیت ورودی های شهر بیرجند، گفت: ورودی های فعلی نمی تواند منجر به ایجاد یک تصور ذهنی مطلوب و شایسته از خراسان جنوبی شود.

وی اظهار کرد: می‌توان برای بیرجند سه درگاه و ورودی با عناوین ورودی زائران در مسیر مشهد، ورودی زاهدان و ورودی کریمان (ورودی از مسیر استان کرمان) در نظر گرفت و طرح های خوبی برای آن انجام داد.

وی اظهار کرد: از آنجایی که درآمدهای دولت اجازه چنین کاری را نمی‌دهد بی شک بخش خصوصی در این موضوع باید ورود کند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: رونق گردشگری نیاز به سه زیر ساخت فکری – فرهنگی، سخت افزاری و نرم افزاری دارد و از همه مهمتر در این زمینه از برند سازی و تبلیغات نباید غفلت کرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از گردشگری خارجی باید گردشگری داخلی را تقویت کنیم، ادامه داد: گردشگری خراسان جنوبی مبتنی بر فرهنگ بومی، میراث پایه و طبیعت محور است.

مجیدی با اشاره به اینکه گردشگری به راحتی برای ایران ارزآوری به همراه دارد، گفت: البته گردشگری نیازمند زیرساخت هایی از جمله حمل و نقل است و با پروازهای با تأخیر و کنسلی پروازها گردشگری رونق نمی‌گیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند یادآور شد: متأسفانه بر اثر تبلیغات غرب تصور غلطی از ایران در اذهان شکل گرفته است که باید با تلاش و کوشش اثر آن را از بین برد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …