جزئیات حادثه آتش سوزی در یکی از گمرکات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، یکی از نمایندگان مجلس در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد به موضوع گزارش سازمان بازرسی کل کشور در خصوص حادثه آتش سوزی شبانه در یکی از گمرکات کشور برای قاچاق ۱۵ تریلیون دلار کالا اشاره کرد که موضوع گزارش و آتش سوزی مربوط به گمرک قصرشیرین بوده و اتهام اعلام شده تکذیب می شود.

در توضیحات گمرک ایران آمده است: موضوع آتش سوزی بایگانی گمرک قصر شیرین به دلیل اتصال سیم کولر گازی در سال ۹۴ بوده که  این موضوع در گزارش کارشناسی سازمان آتش نشانی قصر شیرین و معاون آتش نشانی کرمانشاه به صراحت عنوان گردیده و این گزارش به سازمان بازرسی کل کشور منعکس و مورد تایید قرار گرفته است.

بر اساس این توضیحات در این آتش سوزی نسخه دوم تعداد ۹۱ فقره اظهار نامه ترانزیتی دچار حریق شد که تمامی این اظهارنامه ها اعلام وصول شده بود و البته نسخه اول این اظهار نامه ها موجود بوده و به سازمان بازرسی کل کشور ارائه و مورد تایید قرار گرفته است.

در این توضیحات آمده است؛ آنچه که از سوی هدایت ا… خادمی نماینده مجلس در خصوص ارزش ۱۵ تریلیون دلاری  تعداد ۹۱ فقره پرونده ترانزیتی موضوع حادثه آتش سوزی عنوان گردید با هیچ منطق اقتصادی همخوانی ندارد و تصریح می گردد که نسخه اول این تعداد پرونده ترانزیتی همچنان در گمرک موجود است و در سال ۹۴ به سازمان بازرسی کل کشور ارائه و پس از تایید پرونده مختومه شده است.

بنابراین گزارش در حال حاضر به کمک سامانه جامع گمرکی تمامی اظهارنامه های گمرک الکترونیکی شده و در هر زمان و مکانی به صورت الکترونیکی سوابق پرونده ها قابل دسترس است.

حتما ببینید

نشست مشترک مسئولان گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به منظور توسعه همکاری‌های گمرکی …