جشنواره تجربیات بین‌المللی کارآفرینی در بوشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران صبح پنجشنبه در جشنواره بین‌المللی تجربیات برتر کارآفرینی در بوشهر اظهار داشت: رشد علم و دانش و فناوری نقش مهمی در توسعه اقتصادی داشته است.

پدرام سلطانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه کارآفرینی بیان کرد: باید شرایط پایداری در حوزه کارآفرینی ایجاد شود و به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور از این ظرفیت استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید تعریف صحیحی از کارآفرینی صورت گیرد، ادامه داد: از تحولات صنعتی و مفاهیم اقتصادی و کارآفرینی در دنیا عقب ماندیم که این عقب‌ماندگی باید به نحو مطلوبی جبران شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه ۸۰ درصد اشتغال کشور در بخش خصوصی و مابقی آن دولتی است بیان کرد: جامعه جهانی با ایجاد ارتباطات گسترده این اقتصاد را شکل می‌دهند.

کار تیمی باعث موفقیت‌های بیشتری می‌شود

توماس اندرسون استاد دانشگاه یونگ وپینگ سوئد نیز در این نشست بر لزوم توجه به نیروی انسانی تاکید کرد و اظهار داشت:‌ ایران دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی است که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به عدم ارتباط مناسب بین تحصیل و آموزش با مسائل حوزه کار و بویژه کارآفرینی خاطرنشان کرد: پراکندگی و گسستگی اقتصاد در ایران با استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینی ترمیم می‌شود.

اندرسون با تاکید بر توجه به جامعه هدف در عرصه کارآفرینی تصریح کرد: خیلی از افراد دوست ندارند نوآور باشند و چالش‌های جدید را تجربه کنند که این رویکردی اشتباه است و باید برای چالش‌های جدید آماده باشیم.

وی اشتراک‌گذاری اطلاعات و داشته‌ها را یک ضرورت دانست و ادامه داد: نوآوری‌های ایجاد شده در دنیا بر اساس نیاز بازار صورت گرفته و این رویکرد پاسخگویی به نیاز بازار بسیار موفق ظاهر شده است.

اندرسون با بیان اینکه کار تیمی باعث موفقیت‌های بیشتری می‌شود افزود: احداث هتل‌های دریایی، توسعه بافت تاریخی بوشهر و بازار ماهی‌فروشی از ظرفیت‌های استان بوشهر است.

تقویت اشتغال در استان بوشهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر نیز در این آئین بر لزوم توسعه کارآفرینی در استان بوشهر تاکید کرد و ادامه داد: توسعه اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی نیازمند توسعه کارآفرینی است.

سعید زرین‌فر با بیان اینکه کارآفرینان بسته به شرایط با زاویه دید متفاوت به مسائل نگاه می‌کنند، افزود: کارآفرین آینده نگر و آینده نگار است و کاری را امروز آغاز می‌کند ولی نگاهش به آینده است تا شرایط متناسب با آن را فراهم کند.

وی به اهمیت موضوع اشتغال اشاره کرد و اظهار داشت: باید کارآفرینی با حرکت در مسیر ایجاد و پایداری اشتغال مد نظر قرار گیرد و اقدامات لازم در این راستا انجام شود.

علی اکبر قاسمی دبیر علمی جشنواره بین‌المللی تجربیات برتر کارآفرینی در بوشهر نیز گفت: این جشنواره با موضوع بازنگری مفهوم کارآفرینی، از ایجاد شغل تا حل مشکل جامعه برگزار شده است.

وی اضافه کرد: تبیین کارآفرینی زنان، چابکی دولت و ضرورت رشد استارتاپ‌ها، هتل‌های زنجیره و بازارهای تجاری، کارآفرینی، صنایع دستی درچرخه مدرن، چالش‌ها، فرصت‌های استان بوشهر، مدیریت بازاریابی و کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، صیانت از محیط زیست و کارآفرینی از موضوعات این جشنواره است.

مراسم اختتامیه و تقدیر از برترین‌های این جشنواره عصر امروز برگزار می‌شود.

حتما ببینید

رتبه سی‌ام اردبیل در فضای کسب و کار

یعثوب نژادمحمد در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: به صورت فصلی ارزیابی‌های بهبود …