جنگ اقتصادی شرایط را برای صنعت و معدن سخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت،معدن و تجارت ایران ، ارمان خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صمت ایران در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن اشاره به مشکلات ناشی از تحریم ها گفت:مشکلات را باید به دو دسته درون بنگاه اقتصادی و محیط کسب و کار تقسیم کنیم.مشکلات محیط کسب و کار ،خود به دو بخش داخلی و بیرونی تقسیم می شود .در طول سال های گذشته ما به عناوین مختلف تحت شرایط تحریم قرار داشته ایم اما سال ۱۳۹۹ کرونا نیز به ان اضافه شد و ما تحت شدید ترین فشار های اقتصادی قرار گرفتیم .

وی ادامه داد  جنگ اقتصادی شرایط تجارت بین الملل را برای ما بسیار سخت کرده است و قدرت چانه زنی ما را در ارتباطات اقتصادی با سایر کشور ها به شدت کاهش داده است.

در این شرایط تعداد کشورهایی که ما می توانیم با انها معامله و تجارت کنیم محدود شده و طبیعتا هزینه ها و زمان دست یابی به مواد اولیه،خدمات،دانش فنی و … افزایش می یابد.در بخش داخلی هم به وجود بروکراسی های دست و پاگیر حاکم،مشکلات تامین منابع مالی ،مشکلات شبکه توزیع و …. میتوان  اشاره کرد.

عضو هیئت مدیره خانه صمت ایران در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به شعار امسال که از سوی رهبر انقلاب تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اعلام گردیده مسئولین بیشتر به دنبال عارضه یابی و یافتن راه حل برای رفع موانع تولید باشند.

حتما ببینید

سال گذشته ۱۷۱ مصوبه کارگروه تسهیل گلستان اجرایی شد

به گزارش خبرنگار مهر، درویش‌علی حسن‌زاده ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع …